Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bruttó 93000 Ft-ból mennyi...

Bruttó 93000 Ft-ból mennyi tgyásra és gyedre számíthatok? Ehhez mikortól jön a családi adókedv. és a családi pótlék? Az mennyi?

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha jól tudom, de javítsatok ki ha tévedek, a tgyás a fizud 90%-a, a gyed a fizud 70%-a (max 119eft asszem, de nálad ez nem áll fenn). Családit a baba születése után igényelhetsz (12500ft asszem). Adókedvezményt pedig a magzat 91. betöltött napja után. Adókedvezmény akár 10eFt-ot is jelenthet nettóban. Amúgy meg googleba irogasd be ezeket, pontos összegeket írnak le, én is olvastam már, de pontosan nem jegyeztem meg mindet.

2012. aug. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia a tgyás is afizetésed 70% és a gyed is.Nos én bruttó 90000 ezres fizetéssel mentem szülni abból kaptam 50-52e tgyást de ugye tavaly járt még adókedvezmény most 40e gyedet kapok.mindenféleképpen igényeld a családi adókedvezményt mert ha nem akkor még ennyit se fogsz kapni!!A családi pótlék ha nem vagy egyedülálló akkor 12200 ft egy gyermek után.A családi adókedvezményt a terhesség betöltött 91.-ik napjától már kérheted .Ehhez a papírt a tb ki szokta küldeni év elején.Ha nem akkor szólj a munkahelyeden (ezt a pénzt nem kapod külön csak kevesebb adólevonás lesz a tgyás.ból gyedből amiből többet is vonnak.)A családit szülés után a kincstárnál kell igényelni és az anyasági támogatást is.
2012. aug. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mennyiben volt 180 bérezett napod, úgy a tgyás és a gyed is kb. bruttó 65 ezer.

Az adókedvezmény 62500-al csökkenti az adóalapodat, tehát ha igénybe veszed, akkor az adód csak 420ft, tehát a tgyásod 64500 nettóban, a gyeded meg 58ezer nettóban.


A csp 12200ft havonta.

2012. aug. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves előző válaszadó!Már egy ideje 365 bérezett nap a feltétele a tgyás-nak és a gyed-nek is.!!
2012. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló, jelenleg SEM 365 bérezett nap a feltétele a tgyás-nak és a gyed-nek, hanem 365 BIZTOSITÁSBAN TÖLTÖTT NAP.


A kettő nem összekeverendő, a biztosításban töltött napok a jogosultság feltétele míg a bérezett nap az ellátások összegének megállapításánál számít.

2012. aug. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hát ha számítana akkor én bruttó 90ezerből hogy kaphattam ki csak 50ezret tgyásra?Családi adókedvezménnyel együtt?
2012. aug. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát azt ennyi információ alapján lehetetlen neked megmondani. Az se mindegy, hogy mikor kaptad, és mennyi bér után. (az utóbbi időben nagyon sok jogszabályváltozás volt, ezért állandóan változott minden)
2012. aug. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!