Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dohányos kismamák nem lett...

Tibor215321 kérdése:

Dohányos kismamák nem lett baja a babának?

Figyelt kérdés

Olyanok véleményére lennék kíváncsi akik dohányoztak a terhességük alatt. Sajnos ismerek pár nőt aki végig cigizett és asztmás lett a gyerek befullad....

Sokat olvasni róla idegrendszeri károsodás, légúti megbetegedésekre fogékonyabb.... és van benne valami.



2012. aug. 8. 19:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
ugye nem azért kérdezed, mert terhesen dohányzol?
2012. aug. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
osztálytársamék 3as ikrek. most lesznek 18 évesek, az anyukájuk mind a 9 hónap alatt napi 1 doboz cigit elszívott, és teljesen egészségesek mind a 3an!
2012. aug. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
csak ez nem mindenkinél van így. a dohányzás oxigénhiányt is okozhat, amitől nagyon súlyos betegségei lehetnek.
2012. aug. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

azért kérdeztem mert a közvetlen környezetemben dohányzók körében mind asztmás lett, fulladnak születésük óta....

komoly látássérülés. nem mindenki olyan szerencsés megússza

2012. aug. 8. 20:02
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves első, én egy nem dohányzó kismama vagyok, eddig sem dohányoztam még mielőtt felmerülne pár emberben hogy azért védem a dohányosakat, de a passzív dohányzás is ugyanolyan!!!! káros mint ha rendesen szívná a kismama, és szerintem nem lehet olyan könnyű leszokni valamiről ha régóta függő, de próbálja meg csökkenteni, és minél előbb letenni, egyébként nem hinném hogy azért kérdezi a kérdező mert terhes és dohányzik, mivel a neve Tibor.... várom a lepontozást!
2012. aug. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
férjem megúszta ekcémával és asztmával...:-S
2012. aug. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
18%
Az én véleményem hogy az összes dohányos buta. Így is elég finoman fejeztem ki magam. Aki meg terhesen vagy kisgyerek közelében füstöl mit sem törődve azzal hogy mást is károsít a rossz szokásával arra még rosszabb szavaim vannak. Az apám láncdohányos és az egész házunk büdös cigiszagú, hogy a rohadt fogairól és szájszagáról ne is beszéljek... De ez az ő dolga. Viszont az hogy hajmosás után 1órával az én hajam is görényszagú lett tőle egész életemben és a frissen mosott ruháim amik a házban száradtak szintén elvesztették az illatukat csak egy apróság amelett hogy egy terhes anya mit kockáztat a dohányzásával. Aki azzal nyugtatja magát hogy más gyerekének nem lett baja pedig cigizett...hát az ő dolga, de gondoljanak kicsit bele hogy mások évekig küzdenek egy babáért és egészségesen élnek mégis beteg gyerekük születik.
2012. aug. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Na akkor én a kérdésre válaszolnék.

Nem tudom, hogy "dohányos kismamának" számítottam-e. A terhesség előtt napi 1 doboz cigit elszívtam, amikor kiderült a terhesség, rögtön leálltam vele. Aztán közbejött egy családi tragédia, nem részletezném, de annyira kiborultam, hogy elvesztettem a fejem, aznap kb 20 szálat, és utána még pár napig néhányat elszívtam.

A babám alacsony súllyal, 2150 grammal és 43 centivel született, de teljesen egészségesen. Hogy ez a cigi miatt volt-e, nem tudom, de persze azóta már jó néhányszor megbántam, hogy cigiztem akkor. Most 5 és fél hónapos, teljesen egészséges, a súlya is rendben van.

2012. aug. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
én 19 évig dohányoztam mikor megtudtam hogy babát várok. letettem, sosem ittam, egészségesen éltem. toxémia miatt koraszülött lett a lányom 32 hétre. akikkel bent feküdtem és nagy bagósok voltak, egészséges babájuk született, normál súllyal. a koraszülött osztályon talán csak véletlen, de akikkel nap mint nap beszéltem 6-7 ember, SENKI nem dohányzott!
2012. aug. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Gratulálok Nektek hogy letettétek a cigit. Igaz, én nem cigizek de tudom hogy nem könnyű.
2012. aug. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!