Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

Szabad juhtúrót fogyasztani terhesség alatt?

Sok helyen olvastam, hogy bizonyos ételeket kerülni kell, nyers tojás, tengeri herkentyűk, máj, lágy sajtok...stb.

2008-05-09 13:41  Privát üzenet  Tetszik 

A válasz
Nyers húst, nyers tojást és lágy sajtot, penészes dolgokat nem lehet enni.
Májat , belsőséget lehet.
Halat meg kimondottan javasolják, nagyon egészséges, heti 3 alkalommal kéne legalább enni.
Kecsketejet-sajtot, vagy juhtejet-sajtot szerintem csak mértékkel egyél, diétáknál is csak meghatározott mennyiséget lehet. Ezek más eljárással készülnek, mint a "normál" tej és sajt.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2008-05-09 13:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ:)

# 2/2Időpont 2008-05-09 13:52 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hallottatok már arról, hogy a terhesség utolsó 4 hetében nem tanácsos tejterméket fogyasztani? Ez a tejallergia miatt van, vagy más az oka?
Kíváncsiságból szeretnélek titeket megkérdezni, hogy terhesség alatt lehet-e alkalomadtán 1-2 dl száraz minőségi vörösbort fogyasztani?
Terhesseg alatt lehet olyan joghurtot fogyasztani amelt elo bio kulturat tartalmaz?
Terhesség alatt lehet e alkoholt fogyasztani pl: Radler vagy másfajta ilyen kis 1% os alkoholtartalmú italokat?
Lehet tőle valami bajom? Kedvenc nyári italom a mentás limonádé, de nem tudom, hogy szabad-e egyáltalán mentát fogyasztani terhesség alatt? Okozhat valami bajt a babánál? Esetleg..
A Laktoherb tejserkentő teát el lehet kezdeni fogyasztani a terhesség utolsó hetében is, vagy meg kell várni a pici megszületését?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu