Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor végzik a terhesség...

Mikor végzik a terhesség alatt a méhszáj vizsgálatát? És hogyan csinálja az orvos? Kellemetlen?

Figyelt kérdés

2012. aug. 27. 13:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

A méhszáj vizsgálatot hivatalosan minden vizsgálatkor kötelezö lenne az orvosnak csinálnia, az elejétöl. (külföldön élek itt külön rublika van a kiskönyvbe minden vizsgálathoz)

Ez nem kellemetlen míg feszes és zárt. Akkor csak megtapintja és szinte alig érzed, ö viszont érzi hogy feszes és zárt. amikor fáj és kellemmetlen az a szülés elötti idöszakban mikor elkzed nyilni, mert akkor bdeugja az úját hogy érezze hány újnyira is van nyitva. Na ez nem túl jó érzés, nekem ez még akkor is kellemetlen volt mikro már szinte teljesen nyitva voltam.

2012. aug. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

én németországban élek, és itt nem írta be mindenhová az orvosom, ezért is voltam kíváncsi, hogy esetleg otthon hogy van.

de az lehetséges, hogy nem írta oda, de mindig elvégzi?

2012. aug. 27. 13:50
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Én pont az ellenkezőjét tudom, h nem szabad sokat vizsgálni, legalábbis Mo-n . Nekem kétszer nézte: a terhesség megállapításakor (+ kenetvétel), meg a végén, hogy mennyire vagyok kinyílva+kenetvételhez.
2012. aug. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Finnországban sosem nézik.egyedül akkor nézték mikor gondom volt, de itt mondjuk orvosi vizsgálat sincs, csak 4 db uh és havonta védőnő.
2012. aug. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Finnországi vagyok, tényleg most jutott eszembe hogy terhesség megállapításakor nézték meg majd a végén lesz egy orvosi vizsgálat szerintem akkor is nézik majd. 30hkm
2012. aug. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hm. Ez érdekes. Nekem minden megjelenésnél megnézi a méhszájamat. Ez jó mert legalább tudom, hogy minden ok, eddig is legalább nem mondta, hogy baj lenne. Nem túl kellemes, de nem nevezném fájdalomnak, inkább olyat feszítő érzés. A lényeg, hogy lazítani kell közben, mert ha feszes vagy, akkor jobban fáj. Erre figyelj oda, ha nézik. Tudom nehéz lazának lenni, amikor épp benned matatnak, de kevésbé kellemetlen ha lazítasz mintha befeszítenél. Az, hogy hogyan csinálja, azt nehéz leírni. Te felfekszel az asztalra mint egy ált. vizsgálatnál, és ő pedig megnéz... :)
2012. aug. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig megnézi a doki!

Én sem ellenkeztem,hiszen ha Isten ne adja nyitva van hamarabb,mint kellene, abból baj lehet.

Elég egy fertőzés és már gond is lehet!

2012. aug. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Pont könnyen kinyíló méhszáj esetén nem szabad sokszor vizsgálni. Ezért jó, ha a nődoki tud pár dologról (pl. vetélés, abortusz stb.) Azért tiltják ilyenkor a nemi életet is, nem csak az orgazmus miatt.

Mindegy. Kinél mi a "divat". Az én dokim nem volt túl parás, azt mondta ha uh-n meg egyébként minden oké, nem keményedek egy nap 6-7 nél többet, nem kell zavarogni odalent. Egyébként most jut eszembe, h szülésbeindításra is csinálják azt a dokik, h a terhesség végénél felnyúlkálnak.

2012. aug. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A terhesség elején nézték, ill. a végén, de a második terhességemnél ez el is maradt, mert 1 héttel korábban szültem.

Kórházba jártam terhesgondosára, itt csak akkor nézik, ha panasz van.

2012. aug. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Úgy látom, dokija válogatja.

Én dokim a terhesség megállapításakor nézte és utána majd csak a 30., 34, 38. héten.

Nálam gond volt, így megnézett korábban is.


Ugyanolyan érzés volt egyenlőre, mint amikor az elején a méhet tapintja ki.

Ha valaki nyitva van, akkor lehet már másabb érzés, azt nem tudom még...

2012. aug. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!