Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Magnézium és a Maltofer vas...

A Magnézium és a Maltofer vas rágótabletta gátolják egymás felszívódását? Eddig együtt vettem be, akkor nem ért semmit? Most vagyok 33hkm.

Figyelt kérdés
Ma mondta a védőnő, eddig sajnos nem tudtam, így reggel és este együtt vettem be. A magnéziumből 3X2-őt a vasból 2X1-et szedek.
2012. aug. 27. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Húha...én is így szedtem. Magnerot 2x2 és Maltofer-fol 1x1 reggel.

Nekem nem mondta a védőnő hogy ne vegyem be együtt.Eddig a vérképem is jó volt és a babám is jól van.

38hkm

2012. aug. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elvileg tényleg gátolják egymás felszívódását de pl. az Elevit mégis mind a kettőt tartalmazza....
2012. aug. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
igen nem jó együtt a kettő. én mindig hagyok pár órát a kettő közt. ugyanígy szedem, mint te
2012. aug. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most olvastam, hogy 3 órának el kell telnie a kettő bevétele között. Hát mit mondjak. Eddig senki nem figyelmeztetett erre. Ezek a védőnők mire jók egyébként? Első gyereknél sem mondta, most mondja már mikor a 2-ak szülöm lassan. Amúgy köteles vagyok a védőnőhöz járni? És hányszor kötelező várandóság alatt? Nem neki kellene kijönnie? Veszélyeztetett terhesként nem utazgatnék hozzá szívesen, pláne hogy elég messze van, és amúgy sem csinál semmit. Nem ér semmit!
2012. aug. 28. 07:38
 5/6 anonim válasza:
Nem tudom, milyen magnéziumot szedtek. Én a Béres Magne B6-ot, és annak a betegtájékoztatójában szerepel, hogy a vas felszívódását gátolja. Nem tudom, a többiben szerepel-e.
2013. márc. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, azóta már van egy több, mint 5 hós babám.:)

A vérképem pedig jobb volt, mint egy átlag emberé, mert olyan diétát alkalmaztam, ami mellett nem kellett vasat szednem tovább. A védőnőm is csodájára járt. Ami más terhes anyukáknak alacsony volt, (átlagosan minden kismamának) nekem az is tökéletes volt, nemhogy alacsony) Egyedül a magnéziumot szedtem végig.

2013. márc. 18. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!