Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A párom 7. hetes terhes,...

Croy kérdése:

A párom 7. hetes terhes, voltunk nőgyógyásznál és nem végzet hüvelyi ultrahangot, hanem tapintással állapította meg a 7. hetet! Kellett volna ultrahang, vagy ráér később?

Figyelt kérdés
2012. aug. 29. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon is kellett volna! Ugyanis bármelyik nőgyógyász elött csak akkor "érvényes" a terhesség ha van róla Ultrahangos papírja a kismamának.
2012. aug. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem csináltak már UH-ot az első vizsgálat alkalmával is, de van ahol ez másképp működik. Mikorra hívta vissza a doki? Amúgy szerintem a 7 hetet nem tapintással állapította meg, hanem az utolsó menzesz első napjától számolja.
2012. aug. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen,az utolsó menstruációtól számolta!Rosszul írtam!
2012. aug. 29. 10:55
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem sem csinált a doki uh-ot amikor megállapította a terhességet. Tapasztaltabb dokiknak ez nem gond. :)

Viszont 7 hetesen már lehet, hogy van szívhang is, azt meg meg szokták nézni uh-al. Visszahívta párodat későbbre vagy adott beutalót uh-ra?

2012. aug. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 6 hetesen voltam először dokinál, a vizsgálat után átmentünk az UH-ba és bebizonyosodtunk arról, hogy tényleg baba van (nem tervezett terhesség) A doki szívhangot csak most, a 28. héten hallgatott(de addig nézett szívműkődést), azelőtt nekem csak a védőnő, de azt is először a 16. hét körül...


29 hkm

2012. aug. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Molnar Ildi válasza:

Nekem végzett manuális és uh vizsgálatot is. Ez azért is fontos, hogy biztos legyen nem méhen kívüli-e. Természetesen ezt egy nőgyógyász tudja, gondolom érezte hogy nem az, azért nem csinált. A szívhangot viszont tényleg fontos lenne megnézni/hallgatni.

Viszont egy jó tanács: ha nagyon nem bíztok a nőgyógyászban, jobb ha másikhoz mentek.

2012. aug. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én mikor elvoltam 22.én a dokival nem is beszéltem csak az asszínténsével és mikor mondtam hogy mi a panaszom egyből uh-ra küldött és ott állapították meg hogy 7+3napos vagyok és volt már szívhangja is. Kaptam is róla papírt amivel a védőnőhöz kell mennem.
2012. aug. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem is van egy itt megismert várandós ismerősöm, és 9 hetesen sem nézett neki UH-val babát. én biztos dokit váltanék, bár nem vagyok orvos, de vajon honnan tudja a doki, hogy méhen belül van-e az a magzat, van-e szívhangja már...stb
2012. aug. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!