Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítség! Hematóma terhesség...

Segítség! Hematóma terhesség alatt?!

Figyelt kérdés
9 hetes terhes vagyok, ma voltam ultrahangon. A baba szíve ver, mozgolódott is egy kicsit! :) Az orvos megállapította, hogy hematóma (magyarul vérömleny) van a méhemben, 5-10mm-es. Írt fel gyógyszert (duphaston), amit napi 3szor kell szedni, plusz magne b6-ot, folsavat, na és persze az elevitet is szedem. Panaszom nincs, a szomorúságon kívül, semmi vérzés nem volt eddig még. Volt köztetek valakinek ilyen? Nagy rá az esély, hogy elvetélek? Nem akarom elveszíteni!!! Tapasztalatokat, légyszi!!!
2012. aug. 30. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan átestünk ezen. Nekem a 10. héten volt. (előtte volt már egy vetélésem). Vérzéssel kezdődött, gondolhatod, azt hittem megint elment a babókám. 1 hét kórház és gyógyszeres kezelés után elmúlt. Utána is feküdnöm és kímélnem kellett magam. Azóta táppénzen vagyok, és 30 hetes a kislányunk! :)))

Nyugodj meg, minden rendben van. Csak pihenj nagyon sokat, és kíméld magad!!!!

Boldog babavárást!

30+5 hkm

2012. aug. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
igen, nekem is volt. a kontrollon nagyobb volt a hematoma, mint a petezsák- nem sok esély volt, hogy megmarad, de megmaradt. amíg piciket vérzett, addig csak a gyógyszert kellett szednem (nekem utrogestant). aztán egyik éjszaka nagyon szarul voltam görcsöltem, reggel elöntött a vér, sok sok rózsaszín cucc. bementem a kórházba (ekkor voltam 9hetes) és kiderült, hogy a hematoma nagy része jött ki. aztán a maradék felszívódott. a 12 hetes ultrahangon már nyoma se volt. most vagyok 37 hetes. remélem a tied is megmarad. sajnos olyat is olvastam itt, akinek nem maradt meg a hematoma miatt a baba, de sztem többnyire megmaradnak ezek a babák.
2012. aug. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok, én is feküdtem másfél hónapot
2012. aug. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, 8+5 hetes voltam.Fizikai kímélet és házasélet tiltva + duphaston.Semmi gond nem volt utána én még csak nem is véreztem picit sem.


29 hkm

2012. aug. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a biztatást, igyekszem nem stresszelni rajta és csak pihenni!
2012. aug. 30. 18:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok kismamának van. Ne aggódj, lehet mire legközelebb mész, már fel is szívódott. Van akinek hamar, van akinek pár hét alatt szívódik föl. Lesz még min aggódnod, ezen tényleg ne tedd. Csak pihenj, amennyit tudsz. Boldog babavárást!
2012. aug. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

sziasztok!

nekem is volt, 2 hónapig havonta elöntött a vér, nem is tudtam, hogy terhes vagyok, mivel gyógyszert szedtem, és kb. mesi körül véreztem be. Aztán jött a rosszullét, csináltam tesztet, pozitív lett. Kórház,-itt voltam 9 hetes- be is fektettek 1 hétre, Panangint kellett szednem 3x2-t, pihenni. Csak wc-re, meg fürödni kelhettem fel. Haza úgy engedtek el, hogy sok pihenés (hát ez 2 gyerek mellett nem nagyon ment). Megmondom őszintén mi a házaséletet sem hanyagoltuk. aztán a 12 hetesen még látszott a vérömleny, de egy hónap múlva már nem. most 21 hetes vagyok, és azóta semmi vérzés.

2012. aug. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!