Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vércsoport vizsgálatnál...

A vércsoport vizsgálatnál találtak valamilyen ellen anyagot. Az első terhességemnél nem volt (3 éve). Kicsit megijedtem. Árthat a babának?

Figyelt kérdés
2009. júl. 27. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom az a jó ha van ellenanyagod. pontosan nem tom mi ez, de tudom hogy ez jót jelent.
2009. júl. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálam is találtak, nekem a Papain Liss I. II. és a III. is ++ lett. Annyit jelent, hogy korábban, vagy a vérvétel idején lehetett vmi fertőzésed, ami után megmaradt a szervezetedben az ellenanyag. Nekem azt mondták, hogy ez nem veszélyes, mindössze annyit jelent, hogy a későbbiekben is vizsgálni fogják, hogy történt-e változás. Nem kell izgulni, nem lesz semmi baj! Én is nagyon megijedtem, amikor megláttam a leletem, de az orvosok megnyugtattak. :)
2009. júl. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kicsit megnyugodtam.
2009. júl. 27. 14:48
 4/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Egyébként milyen a vércsoportod? Mert ha RH+ vagy, akkor a babára nézve nincs gond függetlenül az apuka vércsoportjától. Ha RH-, akkor felléphet összeférhetetlenség, de természetesen ez is remekül kiküszöbölhető (kapsz injekciót), szóval ne izgulj!
2009. júl. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a Te vércsoportod pozitív és a párodé bármilyen más, akkor az első terhességnél a gyermeked is pozitív lesz, de a másodiknál már kialakulhat összeférhetetlenség, ha a kettőtök vércsoportja nem pozitív. Semmi gond tudják kezelni.
2009. júl. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy az ellenanyagot egybeírják. De ez mindegy. A lényeg az, hogy mi elleni ellenagyagot találtak? Mert ha bármilyen fertözésen átestél, az influenzától a bárányhimlöig stb, stb, az ellen ellenanyag termelödik a szervezetedben. Meg ha egyéb idegen fehérje bekerül a szervezetdbe. Pl a Rh- a vércsoportod, és Rh+os vérrel találkoztál, akkor az ellen is ellenanyagot termel a szervezeted. Szóval ellenanyag-ellenanyag, de mi elleni ellenanyagról beszélsz. Mert ha mondjuk van rubeola elleni ellenanyagod, az szuper, de ha mondjuk vércsoport elleni ellenanyagod, az kevésbé szuper...
2009. júl. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rh+ vagyok én is és a férjem is.A védőnőnél van a papírom csak telefonon szolt,hogy valamilyen ellenanyag van a véremben.Szerdán megyek hozzá.Ezért nem tudom pontosan mi van a papírra írva.
2009. júl. 28. 13:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Mivel RH+ vagy, biztosan nem vércsoport ellenanyagot találtak, tehát nem kell aggódnod.
2009. júl. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtatást!
2009. júl. 28. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!