Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28. hetes kismamák. A pocak...

Csaponane kérdése:

28. hetes kismamák. A pocak keményedés pontosan milyen érzés? Nekem esténként az alhasam szokott fájni, más nem. Ez normális?

Figyelt kérdés

2012. szept. 11. 19:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem naponta 1-2x keményedik a hasam. Feszítő érzés, az alhasnál, kb 20-30 mp-ig tart nekem, picit kellemetlen, de nem fáj.
2012. szept. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én ma vagyok 28. hetes, de én még egyszer sem éreztem...
2012. szept. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
olyan érzés ahogy az első írta,és mellette az egész has kőkeménnyé válik. az egyáltalán nem baj,ha neked nincs ilyen..
2012. szept. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Sziasztok, én is 28 hetes vagyok! Azt honnan lehet tudni, hogy keményedik a poci, vagy a baba tolja inkább ki magát?
2012. szept. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

a pocak keményedéskor az egész has nagyon kemény,míg amikor csak kinyomja magát,csak azon a részen ahol csinálja.

ha lesz benne részed akkor meg fogod tudni különböztetni..

2012. szept. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én 29 hetes vagyok, de még egyszer sem volt "hivatalos" keményedésem, viszont nagyjából folyamatosan kemény a hasam, szóval nem vágom mi van. Dokim azt mondta, hogy a keményedést nem lehet semmivel sem összetéveszteni, nos erre a cáfolat az, hogy van aki azt is keményedésnek hiszi, amikor a babája kinyomja magát. Mondjuk az sem túl kellemes. :)

Az alhasi fájdalom szerintem nem keményedés, hanem csak nyúlnak a szalagjaid. Egyébként attól is előjöhet a fájdalom, hogy túl forró a fürdőd, szóval ha esetleg kádban ázalognál, figyelj rá, hogy ne legyen túl forró a víz, vagy inkább zuhanyozz!


Boldog babavárást nektek!

2012. szept. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek az eddigi kommenteket. Úgy látszik nem vagyok egyedül ebben a szituációban. Mindenkinek boldog babavárást kívánok!
2012. szept. 11. 22:02
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia. Én 24 hetes terhes vagyok és egy hete folyamatosan keményedik a pocakom. A dokim azt mondta, hogy napi 1-3 rövidebb ideig tartó keményedés még normális, ha tovább tart, akkor az nem jó, mert kikezdheti a méhszájat, és akkor idő előtt kinyílik. Felemelte a napi magnéziumom meg sok pihenésre ítélt, és így most tényleg lecsökkent.

Szerintem sem lehet összetéveszteni, mert nekem ez az első baba, és még nem is hallottam erről, hogy "keményedés", amikor először elkezdtem mondani a páromnak, hogy folyton kemény a hasam és feszül...nem fáj, de nekem nagyon nem kellemes. Olyan, mintha a hasam alsó felébe rengeteg súly gyűlne hirtelen és húzná le, meg feszül az egész, és egy idő után a mozgás is nehézkesebbé válik. Kívülről is tapintható, más is érezheti ilyenkor, hogy mennyire kemény. Sokmindentől lehet, nem kell rögtön megijedni (bár én is azt tettem :) )- front, idegeskedés, túlhajtod magad, megerőlteted magad kicsit, magnézium hiány stb. Sőt, még attól is, ha sokat simogatod körkörös mozdulatokkal a pocakod :). Ha sűrűbben van ilyen, akkor pihenj, polcold fel a lábad, akkor is, ha körülötted széthullik a világ :), igyál meg egy magnézium pezsgőtablettát, az hamar felszívódik, és el fog múlni. De amíg csak esténként van ilyen, addig meg semmi gond nem lehet.

2012. szept. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ugyanez a problémám! Csak 1kérdésem lenne: mégis mennyire kemény olyankor a hasatok? Kb. pl. mintha megnyomnék egy...hmmmm...kosárlabdát?? vagy inkább csak strandlabdát? Jaj, ritka hulyén hangzik amit irok, de tényleg érdekel, hogy kb. mihez hasonlitanátok?
2012. szept. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém olyankor Nagyon kemény. Nem nagyon lehet benyomni (nem is erőltetem), de ugye, amikor normálisan van, akkor puha, nyomogatható. Olyankor nem. Ha választani kéne, akkor inkább korsárlabda :) (előző válaszoló voltam)
2012. szept. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!