Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség bekövetkezte után...

A terhesség bekövetkezte után hány hónapig lehet abortuszt végezni?

Figyelt kérdés
2007. aug. 27. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Abortuszt a 12. hétig csinálnak, azaz a 3. hónap végéig.

Bár megjegyzem nem túl szerencsés dolog egy abortusz, hiszen ha később gyereket akarsz, akkor lehetnek problémák.

2007. aug. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
12 hét, úgyhogy ha ezt akarod akkor ne gondolkozz sokat, mert több elintézni valóval jár.
2007. aug. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Semmi bajod nem lesz az abortusztól, ahogy az első válaszoló írta. Már vákummal csinálják, így nem sérülhet a méhfal. De csak a 12. hétig veszik el.
2007. aug. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Azért az, hogy semmi bajod nem lesz, egy kicsit erős!

Lehet, hogy nem lesz, de lehet!

Tény, hogy a mai módszerek, már sokkal kíméletesebbek, mint régen, de így is előfordulhat sérülés, ami később nehezíti a teherbeseést.

Persze az, hogy soha többé nem kehet gyereked, ma már szerencsére nagyon ritka!

De az előfordulhat, hogy később kezelésekre kell járnod, hogy terhes lehess, ismerek egy pár ilyen embert!

Éppen ezérttartottam meg én is a babámat, pedig még nem most akartuk. De az orvosm is azt mondta, hogy inkább tartsuk meg, mint, hogy két év múlva meg kezelésre járjak.

2007. aug. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12 hét de nagyon indokolt esetben(beteg baba) késöbb is elvégzik.16ik hétig abortusszal,utána meginditják a szülést.
2007. aug. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

Szülésznőnek tanulok. Láttam már sok abortuszt, de azt tanácsolom mindenkinek aki ezen töri a fejét, hogy jól gondolja meg. Bizonyított, hogy azoknál a nőknél akik korábban abortuszon estek át nehezen esnek később teherbe, vagy egyáltalán nem, gyakori a vetélés, koraszülés stb. Az pedig hogy hogyan csinálják, hát...nem kívánom senkinek. A másik, hogy érdemes megnézni a Néma sikoly című ismeretterjesztő filmet. A magzat menekül a vákuum, vagy a Curettage kanál elől...

Szóval érdemes átgondolni

2007. aug. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
szia. 12.hétig végzik el. nálam 10hetesen derült ki ha terhes vagyok,és annyi elintézni valóval járt,hogy majdnem kifutottam az időből.
2008. okt. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha bizonytalan vagy a gyerek vállalásban akkor most vetesd el.Eü.-ben dolgozok több abortuszt láttam már,rutin műtét ma már.Nekem 2 gyerekem van,a második után 4 abortuszom volt ídőben visszaléptem én is.Mostani párommal közös babánkat várjuk 2 hónap probálkozás után teherbe estem.Sok ismerősőm első terhesség spontán vetélés után hamar teherbe esett.
2009. szept. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ne sokáig gondolkozz ha nem szeretnél babát!!!

nekem is volt abortuszom 2.és utána simán teherbe estem és van egy egészséges 10éves fiam. Szerintem orvos választja. De nem kellemes!!!!!

2010. máj. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
abortusz 12 vagy 24.hétig lehet vetetni
2020. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!