Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetes kismami vagyok,...

34 hetes kismami vagyok, óriási pocakkal. Előtte sem voltam sovány, de mostanában a rólam készült képeket látva sírhatnékom támad. Nagyon csúnyának érzem magam. Ez mindenkinél így van a vége felé?

Figyelt kérdés
2008. máj. 17. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Hány centi vagy?Ne érezd magad csúnyának.Minden kismama gyönyörü.

Èn 156cm vagyok.50kg-val indultam,80-al mentem szülni januárban.nézve a képeket olyan voltam mint egy tank.Sose jutott eszembe,hogy csúnya vagyok.Igaz mondtam,hogy kövér vagyok stb...

Nem vagy csúnya.A szülés után 15 héttel 62 kg vagyok.Na,én most érzem magam úgy.A tükörbe nézek,és összetörik....:)

Fogyózni nem tudok,mert szoptatok.Majd csak le megy.

Boldog babavára´st,e´s könnyü szülést.

Egyébként hány kg vagy?

2008. máj. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Legutóbb voltam 88 és emellé 160 cm...
2008. máj. 17. 22:04
 3/9 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon aranyos vagy.:)
2008. máj. 17. 22:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Én vagyok az elsö v.egy a lényeg,hogy szeressétek egyma´st a pároddal,e´s a babád egészse´ge.Lényeg,hogy táplálkozz egészségesen,igyál sok folyadékot,lehetöeg vizet.

a többi megoldódik a szülés után idövel.Lehet,hogy te is vizes vagy.Ha igen,skkor a szülés uta´n lemegy gyorsan,és a "felesleg" marad.

2008. máj. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

A kismamák általában ott rontják el, hogy bedőlnek annak a tévhitnek, hogy "kettő helyett kell enni". Ez végül is igaz, mert tényleg ott a baba a pocakodban, de nem két felnőtt adagot kell enni! :P Az orvosok azt mondják, hogy az ideális az, ha a kismama a harmadik ónapig ugyanannyit eszik, mint a terhesség előtt, utána pedig végig kb. 300 kalóriával többet. Ez kb. napi plusz egy szelet párizsis kenyeret jelent, vagy egy nagy adag salátát.


Meg aztán ott vannak a jó öreg "magyaros" ételek, tele zsírral, sóval, szénhidráttal, amik a kismamákra nagyon veszélyesek, hiszen ilyenkor a szervezet eleve többet tartalékol, minthogy felkészül a sok energiát felemésztő szülésre és a szoptatásra.


Egy harmadik aspektus a falási rohamok, vagy az úgynevezett "kívánósság", és a sztereotíp kép a vaníliafagyit ecetes uborkával együtt faló kismamákról. Nem tudok mit mondani: önkontroll, önkontroll, önkontroll!!! Mielőtt bármit megennél, gondolkodj el rajta: biztos, hogy olyan dolgot készülök megenni, ami jó a babámnak? Nincs benne túl sok adalékanyag, zsír, szénhidrát? Tartalmaz elég vitamint, ásványi anyagot, amire most különösen szükség van?


Ezeket kell mérlegelni, és máris könnyebb elviselni ezt az állapotot! :)

2008. máj. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, asszem ezen mindenki átesik.... függetlenül attól, mennyit is hízik és milyenné változik a terhessége alatt. De én már megtapasztaltam, hogy rajtam kívül a környezetem nem látja úgy, hogy csúnya, kövér vagyok, és a legfontosabb, hogy a párom nem látja úgy..... És ez pozitív energiát ad! Ráadásul hamarosan vége is a terhességednek! :) 37 hetes kismami.
2008. máj. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálam is előtörnek ezek az érzések, pedig még csak 23 hetes kismama vagyok. Én már 14 kg-t híztam. Tegnap volt az esküvőm, és pont az előbb néztem a képeket. Hát úgy nézek ki mint egy töltött galamb! A párom szerint gyönyörű menyasszony voltam, de nem igazán nyugtat.

Helyesen írták előttem, hogy nem 2 felnőtt adagot kell enni stb... Én nem is eszek többet, mint előtte, mégis már ennyit híztam, valószínű, hogy családi vonás. Nálam az a baj, hogy kifelé nem jön szinte semmi. Eddig tornáztam is, de a dokim egy időre megtiltotta.

Szóval én is csak reménykedem, mint sokan mások, hogy szülés után lemegy a szoptatással!

Egyébként én 172 cm magas vagyok, és 79 kg. :(


Én úgy gondolom, hogy mi nők akkor vagyunk a legszebbek, mikor a szívünk alatt hordjuk gyermekünket, mindegy hogy milyen kis töltött galambok vagyunk!

Hidd el, te is szép vagy!

2008. máj. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Annyira jó ezeket olvasni...

A lányeg,hogy a Kedvesnek én vagyok a legszebb.:D

2008. máj. 18. 21:02
 9/9 Tóth Tímea Judit ***** válasza:
Én idáig 6.5kg-ot híztam csak hasra,nem kettő helyett eszek 162cm magas vagyok és a pocim 113cm-es.Normál a magzatvizem is a kisfiam 13-án volt kb 1364gr,voltunk 4d ultrahangon.Akkor miért ekkora a pocim?Mindenki azt kérdezi mikor szülök!Pedig még csak pénteken töltöm a 32hetet.Boldog babavárást!
2008. máj. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!