Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetes uh méreteim szerint,...

Andika04 kérdése:

31 hetes uh méreteim szerint, a babám kicsi, retardált. Korházban vagyok, segitenétek nekem? Van valakinek hasonlo problémája?

Figyelt kérdés

Bpd: 81mm

Thq: 79mm

Fl: 59mm


2012. szept. 29. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Retaldált? ezek hülyék??

ezt találtam a neten.... (sztem tökéletes az uh érték)


A baba


A 31 hetes magzat méretei: hossza kb. 39 cm, súlya megközelítőleg 1.600 gramm


Az ultrahang vizsgálat során mért értékek a betöltött 31. terhességi héten:


BPD (magzati koponya haránt átmérője): 80 mm (+/- 6 mm)


HC (a fej körfogata): 284 mm (+/- 25 mm)


AC (a has körfogata): 272 mm (+/- 30 mm)


FL (a combcsont hossza): 59 mm (+/- 5,5 mm)

2012. szept. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ekkora volt 31 hetesen!Mégsem mondta senki h retardált!!!Ezek tökre normális méretek!
2012. szept. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A második gyermekemre születése után azt mondták (a kórházi záróban is benne van), hogy intrauterén retardált (méhen belüli visszafejlődés). 35 hétre született, 2250 grammal és 51 cm-rel... Az égvilágon semmi baja nem volt, csak annyi, hogy korán született kis súllyal. A 32. heti Uh-n 1890 gramm volt a becsült súlya, azt mondták, ehhez képest nem fejlődött rendesen, vagyis visszafelé fejlődött. Szerintem ez is úgy volt hülyeség, ahogy..
2012. szept. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egy hete fekszem korházban,gyogyszereket kell szednem,mert azt mondta az orvos nem jo a baba keringése és azért nem fejlődik rendesen,aztán Nst-n kiderült hogy a keringés jo,de a pici még mindig nem megfelelően fejlődik,mert ennyi idősen már a Thq-nak nagyobbnak kellene lennie,mint a Bpd egy pár mm-rel.
2012. szept. 29. 11:13
 5/12 anonim ***** válasza:
3 vagyok, bocsi, de én azt sem tudom, mi az a Thq :)
2012. szept. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

azt a thq-t elis mérhették 2 mm nem a világvége..

nekem a fiamnak meg a combcsontja volt majdnem 3 héttel kisebb végig mint aminek kellett volna lennie ..engem is rémiszgettek h baja van..és hát csak alacsony lett meg most se a legnagyobb a korosztájában :) 52cmel született most 4 évesen meg 102cm

2012. szept. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát az a törzsátmérő,aminek nagyobbnak kellene lenni állitolag mint a koponya,de ugye nállunk kisebb,tehát a doki szerint sovány....Jol rámijjesztett.
2012. szept. 29. 12:01
 8/12 anonim ***** válasza:
A keringést nst-én nehezen nézhették meg neked, azt csak ultrahang géppel lehetséges, flowometriának hívják. A baba 3 testrészén nézik egy időben. Az ultrahangról pedig annyit, hogy első gyerekemnek a becsült súlya 3100g volt, 4 napra rá megszületett 3800 g-a. Ekkora tévedések lehetnek. Ne aggódj!
2012. szept. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem mindegy a méhlepény állapota és a magzatvíz mennyisége. Az első terhességemnél nekem is ilyen gondok voltak, jól rám ijesztettek, mert a méhlepényem túlérett volt. Aztán kiderült, hogy a gyereket elmérték mert 2300g.-ra saccolták és 2900-al született... A magzatvíz kevesebb volt a kelleténél.
2012. szept. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a doktornő,hogy azért nézik nst-n a keringést mert az uh csak pillanatnyi köldökzsinór áramlást mutat,az nst pedig hosszabb ideig figyeli.Én már komolyan nem értem ezeket az orvosokat,ahány orvos annyi féle vélemény,de remélem nem lesz baj.Köszönöm a válaszaitokat!
2012. szept. 29. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!