Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orgazmus árthat ebben az...

Az orgazmus árthat ebben az esetben? És egyébként bajban vagyok? Mit nem csinálhatok?

Figyelt kérdés

A lepényem mellső falról elkezdett lecsúszni, és eléri a széle a méhszájat. Reménykedünk, hogy ez még felfelé veszi az irányt, nem pedig lefelé.. A doki annyit mondott, hogy "aggódjak", és baromira vigyázzak magamra, és bármi vérrel találkozom, rohanjak a kórházba. Hirtelen nem jutott eszembe semmi, és mivel SZTK-s vagyok, nem tudom felhívni a későbbi kérdéseimmel.


Olvasgattam, hogy ez az egész mit jelent.. Nem szeretném, ha leszakadna, vagy bármi, az most nem érdekel, hogy császár vagy sima szülés, csak a baba legyen rendben. De mit nem csinálhatok? Olvastam, hogy a szex is tiltólistás, de az orgazmus is? A méhösszehúzódás is árt? Takaríthatok? Buszozhatok? Tényleg leszakadhat és nagy baj lehet? Mitől függ? Előre is köszönöm a válaszokat!


ui.: NEM túlparázom, csak tapasztalatokat várnék ezzel kapcsolatban, mivel a rémtörténetekből nem tudom mi az igazság.


2012. szept. 30. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem szabad:

-emelni

-sokat menni

-megerőltetni magad (pl. nagytakartás)

-és sajnos a szex és az orgazmus is tiltólistás.Se maszti, se egyéb úton nem szabad.

Ha leválik a lepényed, akkor ott nincs visszaút, nem lehet "visszarakni", ott mielőbb kell szülni a babát.

2012. szept. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16 hetes terhes vagyok a második babánkkal, mellső falon tapad a méhlepényem, de fedi a méhszájat. Nem szabad szexelni, tiltó listán van, úgy mint a biciklizés, takarítás, cipelés! Azt mondta a dokim hogy ha leválik a méhlepény akkor az elhal és így a baba is meghal, mert nem lesz mi táplálja. Másfél éves a nagyobbik, elég nehéz betartanom egyik másik tiltást, de muszáj. Már így is 4x bevéreztem. Ilyenkor mindig ultrahangot csinálnak hogy minden rendben van e. Amint van egy picike vérzésem, mennem kell a dokihoz hogy megnézze a babát. Nekem először a dokim nem is mondott rá semmit, majd a védőnő figyelmeztetett hogy miket ne csináljak., ha esetleg rendes védőnőd van, hívd fel őt a kérdéseiddel.
2012. szept. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszi mindkettőtöknek! :) :(


Kedves műásodik, remélem nem lesz bajotok nektek sem!


És a buszozás is árthat? Suliba azért járnék még.. és ugye a busz ráz.. Nemtudom ez árt-e :(


én a 20. hétben vagyok

2012. szept. 30. 15:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Már előre bocsátom hogy nem az a szándékom hogy megijesszelek, csupán leírom mit láttam.


Bekerültem kisterhesen a kórházba ( végülis most tökmindegy miért), és a szobatársam volt egy olyan lány akinek teljesen alul ( a méhszájon) feküdt a méhlepény. Emiatt volt bent a kórházban és mondták neki hogy végig bent is fog maradni készüljön fel rá, mert ha elindul nála bármilyen vérzés, 20 percen belül ki kell venni belőle a babát azonnal, különben elvéreznek mind a ketten.

Folyamatosan feküdnie kellett, már akkor is megszidták ha csak egy kicsit felkelt sétálni.

Amire nagyon kell figyelned:

- rengeteg ágynyugalom, azaz fekvés!!! És nem ülés, erre figyelj! Mert ülve ugyanúgy nyomhatja a méhlepényt.

- a szex tiltólistás!!!!

- Nincs takarítás, nincs semmi ami megerőltető. ígérd meg!

- figyelj arra hogy nem lehet székrekedésed, mert az erőlködés sokat árthat.

- ezzel mindenképpen csakis császárod lehet!


Tényleg leszakadhat és nagy baj lehet! Nem éri meg kockáztatni!


A szobatársamnál sajnos nagyon nagy baj lett... vérhigítót írt fel neki egy doki a sok fekvés miatt ( nem volt fogadott dokija aki lelkiismeretesen figyelt volna rájuk)...

A 2. vérhigító injekció után spontán elvérzett, de úgy hogy teljes nyugalomban feküdt, de 2 percen belül még az ágyról is locsogott a vér. Rohantak vele a műtőbe. Sajnos a pici túl sok vért vesztett, csak pár napot élt...


Tényleg nem az volt a szándékom, hogy megijesszelek. Csak annyi, hogy tudd, hogy ebből komoly baj is lehet.


Semmi de semmi nem éri meg a kockázatot. Épp ezért nagyon sokat pihenj.

2012. szept. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is vedd komolyan, nem éri meg kockáztatni!


Én már a 31. hét közepén begörcsöltem, keményedtem, hányingerem volt, illetve furcsa feszülést éreztem a hüvelyemben. Szóltam a dokimnak, aki behívott megvizsgálni. Kiderült, hogy nyílt a méhszájam, azt éreztem. Másnap be kellett feküdnöm a kórházba, visszatartásra! Minden nap több infúziót kaptam, hogy ne görcsöljek és ne keményedjek, mert akkor beindulhat a szülés. Nem kelhettem fel az ágyból (csak enni és wc-re menni), sőt, már a felülést is tiltották, feküdnöm pedig felpárnázott lábakkal és oldaltfekve lehetett csak. Kb a 6. infúzió után rosszul lettem, erősen szédültem, nem bírtam kinyitni a szemem és hihetetlenül melegem volt. Ez volt az utolsó infúzió, 3 nappal később hazaengedtek a kórházból, de szigorú ágynyugalom, kímélet van előírva!


Betartom, mert nekem többet ér az, hogy a picikém ne döntsön újra úgy, hogy hamarabb meg szeretne születni. Többet ér az ő és a saját egészségem!

A szex és ezzel együtt az orgazmus is, a nyitott méhszáj miatt tiltólistás! Takarítanom sem lehet és még sokmindent! Tényleg nehéz betartani, de ha már vállaltad a babát, az ő egészségért mindent!!!


Vigyázz magatokra!


34 hkm

2012. szept. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! kiírtak, fekszem :)
2012. okt. 2. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!