Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most tudtam meg, hogy 12...

Most tudtam meg, hogy 12 hetes terhes vagyok. Hogyan mondjam meg a barátomnak? Van erre valami használható megoldás, amitől nem kap sokkot?

Figyelt kérdés
2007. aug. 28. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint nem terveztétek a babát! Így elég nehéz lesz!

Szerintem üljetek le otthon kettesben, vagy valahol ahol nyugodtan tudtok beszélni, és nincsenek körülöttetek emberek. Majd kertelés nélkül mond meg neki, hogy mi a helyzet. Biztosan nagyon meg lesz lepve, és lehet, hogy ki fog akadni, de magyarázd el neki a helyzetet, és beszéljétek meg hogyan tovább.

Bár ha már 12 hetes vagy, akkor igazából csak az a kérdés, hogy felvállaja a babát, vagy neadjisten magadra maradsz vele. Menj minél előbb el a vizsgálatokra, hogy kapj GYED-et!

2007. aug. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hú, ez nehéz helyzet... Szerintem az is megoldás lehet, ha finoman elkezdesz puhatolózni a terveiről veled és a családdal kapcsolatban, a válaszból meg nyilván ki fog derülni az akkori reakciója, amikor megtudja a babát... Talán így nem ér téged majd olyan váratlanul, ha nem éppen poitívan reagál a helyzetre. Egyébként ne félj: ha biztos lábakon áll a kapcsolatotok, nem kell tartanod tőle, és örömmel fogja vállalni a közös gyereketeket! Kellemes babavárást kívánok mindkettőtöknek!
2007. aug. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon nehéz helyzetben vagy. Mi is így voltunk párommal. Nem tervezett kisbaba volt, 1 év múlva szerettünk volna kicsit. Mégis becsúszott, ha lehet így mondani. MIndkettőnk hibája volt, nálunk azonnal úgy reagált hogy vetessem el - 8 hetesen derült ki. Kertelés nélkül közöltem vele, de láttam rajta, hogy megijedt. 2 napig sírtam, semmit nem aludtam, nem bírtam hozzá érni, ránézni, hiszen nélkülem döntött. Ekkor megkérdezte tőlem, hogy ha elvetetem a kicsit, akkor köztünk mindennek vége-e. Igent mondtam, és tényleg így is éreztem. Ezt követően azt mondta, hogy nem akar elveszíteni, és vállaljuk be a kicsit a bonyodalmaink ellenére is. Szerintem bárhogy is közlöd vele, mindenképp sokkot fog kapni, ilyenek a férfiak. Elvetetni már nem tudod a kicsit a törvény szerint. KÉrdés mennyire szeret téged. Próbáld meg hogy mik a tervei veled és mennyire szeret téged, mert olyan dolog történt veled ami miatt lehet hogy elhagy. Úgyis megkérdezi, hogy mi a gond. Ekkor mond el neki, hogy most tudtad meg, hogy gyermeketek lesz és nincs mód az abortuszra. Szeret-e annyira, hogy vállalja veled a kicsit?

Szorítok neked! Ha megmondtad neki, írj, hogy mi lett az eredmény. Arra készülj fel, hogy mindenképp sokkot kap és nem biztos hogy úgy reagál, ahogy szeretnéd. Nekem rettentő szarul esett és szerintem soha nem fogom elfelejteni a reakcióját, de bizonyos szinten érthető volt.

Tényleg írd meg, hogy mi lett az eredmény. SOk sikert, és bátorságot.

email: epin18@freemail.hu ha ide nem akarod megírni, de az emilemre írd meg légyszi.

2007. aug. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

én 17 hetesen tudtam meg(nem elitélni semmi nem mutatta jelét a terhességnek)és barátom hol szeretné hol nem.állj mellette akár mit is mond,ha nem vállaja,ne akadj ki,hagyd hogy átértékelje,hisz az életéről van szó,és állj mellette,ha nem akarja akkor is.én is ezt tettem és tegnap nem akata felválalni ma már igen.fogadd meg!!!FONTOS!!!neki is fura helyzet,és ne itéld el ha nem akarja.de mondd meg neki okvetlen.

sok sikert a babához,és szoritok neked,hogy a barátoddal minden rendben menjen!remélem tudtam segiteni,ha nem is sokat.ne hagyd magára.neki is fura!

2007. aug. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

ha kérhetem nekem is ird meg!adri2x@freemail.hu

köszike:D

2007. aug. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

most mar ket eves a kis baba :)


sok boldogsagot megirhatnad ide is h mi lett

2009. jún. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!