Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » BDP és a természetes szülés....

BDP és a természetes szülés. Nektek hogy volt, akinek nagyobb volt a baba ezen mérete szüléskor?

Figyelt kérdés

30+0 vagyok és 80-as a BDP-je a babának a mérések alapján. Tényleg igaz, hogy 100 mm felett már nem szülhetem hüvelyi úton? Kinek hogy volt ez? Mennyi volt a BDP amikor szült?

Esetleg kórháznevet is írnátok? Én budapesten a Bajcsyban fogok szülni.


2012. okt. 1. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a 37. héten már nem tudták lemérni, mert annyira lent volt, meg is született 4250gr-al és 36-os buksival.

Szanaszét szakadtam.

2012. okt. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem BDP,hanem BPD.Szerencsére nekem egyik gyerkőcöm se volt "nagyfejű"(34 centi volt mindkét fiam fejkerülete),így könnyen születtek.A 3. babám 3 napos,a fejkerülete 32 centi.Se nem repedtem,se nem vágtak.Én-ismét-a Szt.István kórházban szültem.3gyerekes anyuka
2012. okt. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fiam bpd-je 38. héten volt 92mm , ez után már nem volt ultrahang ha jól emlékszem. 40+3ra 3600g született. 100mm felett azért elég kemény lenne, eltudom képzelni, hogy nem engedik természetes úton. Sőt én félnék, így megszülni.
2012. okt. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is ezrre gondoltam. Persze szeretném természetes úton szülni, viszont szanaszét sem szeretnék repedni. Amugy ezt mikor döntik el? Ha a 37 hetes uh már 92 körül van, az orvos szülés elött is csinál egy uh-t, vagy hogy van ez?
2012. okt. 1. 19:42
 5/7 anonim ***** válasza:
A fiamnak 38.héten 101 mm volt a bpd-je és más okból meg is indították a szülést. Nem kívánom senkinek a kitolási szakaszt, másfél órás volt. Kívül-belül repedtem, óriási gátmetszés. Azóta eltelt 5 hónap, az első 2 hét volt gáz, szerencsére hamar regenerálódtam. Amúgy vasággyal együtt vagyok 50 kg, így senki (a doki sem) hitte, hogy 4 kg-os gyereket fogok szülni, épp ezért váltok most orvost.
2012. okt. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 97 mm-es volt a bpd. A fej körmérete pedig 37 cm volt 40 hétre szültem és első baba volt. Hosszú volt nálam is a kitolási szak kettő és fél óra durván. Ami viszont óriási szerencsém, hogy belülről semmit nem repedtem a gátam nagy volt. A szülés után az biztos, hogy kellett 4 hét mire rendesen tudtam mozogni.

Dunaújvárosban szültem

2012. okt. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak a BDP-je 96 mm volt a 37. héten. Születésekor a buksija 37 cm volt. A teljes tágulásig úgy volt, hogy természetes szülés lesz, de a végén császároztak, mert nem tudott lejönni a szülőcsatornába egy centire sem. Mondjuk az is nehezítette a dolgot, hogy fejtető tartásban akart kijönni a kicsim!(3. baba)
2012. okt. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!