Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 26 hetesen születik a...

Ha 26 hetesen születik a baba, milyen esélyei vannak az életben maradásra és a teljes értékű, egészséges életre?

Figyelt kérdés
2009. aug. 7. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A 26 hetes babácska még nagyon pici és gyenge,általában 50% esélyt adnak a túlélésre,bár ennél többen élik túl.Hogy milyen életminősége lesz az nagyban függ attól,hogy milyen gyorsan kerül koraszülött intenzív centrumba és milyen szövődmények lépnek fel nála.Legkritikusabb a tüdő,hisz ebben a korban még nagyon fejletlen,de a mai orvostudomány már csodákra is képes.

Az én kislányom is túl van a legnehezebb időszakon.

Remélem,nektek nem kerül sor koraszülésre,de ha mégis,akkor a legjobb orvosok kezébe kerüljetek.

2009. aug. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pont nemrég olvastam, hogy a 26.hétre született baba már életben marad, de arról nem írt, hogy milyen állapotban. Feltételezem, nagyobb eséllyel lehet még valami károsodása...
2009. aug. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
kedves 2. biztos hogy jól olvastad az a 26-ot? Mert szerintem az 36! A napokban volt egy hasonló kérdés mindannyian azt mondtuk hogy a 36. héten ha már megszületik a baba nagy eséllyel megmarad és egészséges ha addig nem volt gond a terhesség alatt. De a 26. hét az kb. 6 hónapos az még nagyon pici baba, én is kb. 50% esélyt adnék, de persze nem vagyo orvos.
2009. aug. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Előttem szólónak: Én vagyok az első hozzászóló,hidd el,a 26 az 26.És már 24től megtesznek mindent a babákért.Ha nem így lenne,az én lányom sem nyikoroghatna itt mellettem :)
2009. aug. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsótól kérdem: Mikor született a kislányod?Jól van?Mi miatt született hamarabb?
2009. aug. 7. 12:48
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kisöcsém jött a világra a 25. hétre.Mindenki azt mondta édesanyámnak hogy vesztés lesz.Most 7 éves,és nagyon okos kis fiú.Annyi baja lett hogy az inszalag a lábában nincs kifejlődve,igy rövidebb a lába 2 centivel.Semmiben sem korlátozza őt.Egy életerős kisfiú.Én nem 50:50 esélyt adok hanem 70-et.Megmentik őket nekünk.

20 hetes kismami

2009. aug. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
így van! A 24. hetet tartják vízválasztónak, onnantól már szülésnek számít, ha világra jön egy baba és ha időben kerül gondos kezek közé, akkor nagy esély van rá, hogy megmaradjon. A 28. héttől pedig a babák nagy része már megmarad és kb. 6 éves korukra minden lemaradást behoznak. Az egyik ismerősöm 2 hete szülte meg a 28. hétre a babáját, a baba jól van. Azt mondják, a lányok jobban bírják, nagyobb az esélyük, mert szívósabbak. Egy külföldi ismerősöm 24-25. héten szült 500! grammra, azóta a baba már 2 éves és nincs semmi baja, csak kisebb a társainál.
2009. aug. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Jó esélye van a picinek, de sok esetben lesz valamilyen maradandó károsodása. Mikor én szültem akkor születtek a 24.héten ikrek. Alig érték el az 500gr-ot. Mivel én is a korán voltam elég gyakran láttam őket. Hát... Nem lettem volna a szülei helyében.

2009. aug. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, korábban a 28. hét volt a "születés hete", ma már a 24.-től jó esély van az életben maradásra. Persze az értelmi fejlődés nem garantált.

Ismerősömet épp ma császározták meg (29+1 hetes), mert az ikrek közül a kislánynál már nem volt magzatvíz, így lépni kellett. UH-on 1500 és 1000 gr-ot becsültek (épp egy hete mégcsak 1200 és 600 volt!), végül 960 és 980 gr-mal születtek. A dokik nagyon bizakodóak, jó esélyt látnak arra, hogy egészségesek lesznek később is.

Amúgy van egy videó a youtube-on, én csak néztem, mire nem képes a mai orvostudomány...

http://www.youtube.com/watch?v=TzC93NRfgXY&feature=fvst

2009. aug. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok!! Nekem majus 26-an indult be hajnali 4 kor a szulesem a 26-ik hetnek a 6.napjan. Bevittek a korhazba mentovel ott megallapitottak h beindult a szules de mar itthon perces fajasaim voltak percenkent. Ezutan kaptam valami injekciot atszalitottak a honved korhazba azert mert az ott direkt koraszulott osztaly. Kaptam ott infuziot mindenfele szart ilyen gep figyelte a fajasaimat. Kapott a babam tudoerlelot es a cel az volt h legalabb meg ketto napig bent tartsak de ez lehetetlen volt. Ketsegbe voltam esve fajt a derekam majd leszakadt majd delben megcsaszaroztak mert h a baba elfordult pedig addigra mar ott tartottam h ereztem h nyomnom kell. A kisfiamat elvesztettem azt mondtak nagyon formas volt es h csinaltak egy kepet rola amit barmikor lathatok a paromnak egy torulkozobe csavarva kivittek... .. Azota semmi papirt nem kaptunk se semmit.. Megbolondulok depis vagyok egyfolytaban agressziv elegem van. Nagyon faj es nem tudom h tegyem magam tul rajta. Ugy orultem mikor megtudtam h babat varok anya akartam lenni es nem lehettem 😢 kozben azt is megtudtam h orokbe fogadtak. Komolyan minden osszejott :'(
2014. szept. 29. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!