Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kettős érzés terhesség alatt,...

Kettős érzés terhesség alatt, veletek is van/volt ilyen (bővebben)?

Figyelt kérdés

Egyrészről alig várom hogy megszülessen :), másfelől "kapuzárási pánik", azt hiszem ez a legjobb szó rá amit érzek... tudom hogy vége a szabadságnak, mert már ketten leszek és nem úgy van ám hogy leakasztom a kabátot és megyünk... bárhová... bármikor... :)

mondanátok erről valamit ?:)


27 hkm.


2012. okt. 28. 22:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes, hogy ez van benned. Egy egészen új életszakaszba lépsz, új szerepet töltessz be, csupa új dolgok várnak rád. Biztosan lesz olyan, hogy hiányozni fog a szabadság, sőt lehet, hogy egy nehéz pillatatban visszacsinálnád az egészet, van ilyen. De te leszel a legboldogabb ember a Földön, mikor először a kezedbe fogod a kisbabád. Hidd el, abban a pillanatban elszáll minden kétséged. Anyuka leszel. :) Meg fogja az a kicsi változtatni az életed, sőt, téged is és a párod is, de hidd el, nem negatív értelemben. Má részt pedig egy gyerek nem jelenti azt, hogy mindent fel kell adnotok, ha jól intézitek a dolgaitokat, marad időtök egymásra és a kikapcsolódásra is. Ne bizonytalanodj el - bár tudom, könnyű mondani. Ezen a kettős érzésen minden várandós kismama átesik, teljesen érthetően. Majd mikor a kezedben fogod azt a kicsi testet, és édesen néz a szemedbe, ezen már csak mosolyogni fogsz :)

Nagyon szép szülést kívánok neked!

Egy 2 gyerkőcös szülésznő

2012. okt. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Nekem is volt ilyen egy nagyobb adagnál, de miután lehúztam megszűnt a problémám, és az is biztos hogy a kapuzárásom is rendben van.
2012. okt. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha még csak nem odamész, ahova akarsz és akkor, amikor akarsz... De nem akkor eszel, alszol, olvasol, de még nem is akkor mész wc-re, amikor (kell) akarsz. Viszont a legjobb dolog a világon anyának lenni! Míg meg nem született a kislányom nekem is sokszor eszembe jutott, hogy mennyire meg fog változni az életem és nem tagadom, néha be is pánikoltam. De onnantól, hogy megszületik a gyereked az életed új értelmet nyer.

Boldog babavárást!

2012. okt. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
okké bocs :((
2012. okt. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hajjaj, de még mennyire, hogy így érzek én is!!


35 hetes vagyok és vannak napok, mikor örülök a babának (tervezett volt, sokat vártunk rá), viszont sokszor elönt a pánik, negatív hangulat, hogy úristen, be leszek zárva a lakásba, vége a hosszú kerékpáros túráknak, önfeledt szexuális életnek stb.

Ilyenkor van, hogy elkezdek keservesen sírni, hogy nekem nem kell gyerek, nem vagyok anyának való, nem akarokm ezt az egészet, olyan jó lenne megint csak kettesben lenni a férjemmel.


Remélem, ha megszületik a baba ez megváltozik, mert most nagyon nem tudom elképzelni, hogy én is mindennap mosollyal az arcomon fogok kelni és boldogan fogok pelenkázni, szoptatni, éjszakázni.

2012. okt. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én nem olyan rég tudom hogy terhes vagyok, de azóta nagyon furcsa éréseim vannak. Néha nagyon boldog vagyok, máskor meg kiborulok hogy nem biztos hogy ezt akartam. Remélem ez tényleg elmulik. Hihetetlen ez az allapot.
2012. okt. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hú, jól van. Már azt hittem, hogy a többi anyuka általában gondtalanul éli meg ezt az időszakot és csak a gyerekkel van elfoglalva... :)

De ezek szerint többünkben is felmerülnek ezek a kérdések...


Köszönöm a válaszokat! :)


2x-es, először nem értettem, deh... áh.... :D

2012. okt. 29. 10:04
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én szintén így érzek. Minden vágyunk volt már egy baba, szinte már irigy voltam egy-egy kollégámra akik bejelentették ,hogy babát várnak. Végre a kétlaki élet után a páromhoz költözhetek és meglesz a babánk is. Erre itt vagyok 30hetesen és bepánikoltam, hogy mit fogok csinálni egy babával. Távol leszek a szüleimtől segítség nélkül, bezárva a lakásba, párommal nem lesz annyi időnk egymásra stb. Én is remélem, hogy amint a karomba vehetem a kisfiam el fog múlni ez az érzés mert utálok elveszett és bizonytalan lenni.:-(
2012. okt. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek természetes érzések, teljesen új dolgok jönnek az életünkbe, nem csoda a panik. Nekunk is minden vágyunk volt a baba, és most hogy a pocimba van jönnek ezek az érzések mint neked, de biztos vagyok benne hogy ha kézünkbe ta
2012. okt. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kezunkbe tartuk már akkor ezek az er
2012. okt. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!