Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg igaz, hogy a terhesség...

Tényleg igaz, hogy a terhességi cukrosnál szigorúbban veszik a határértékeket, mint nem terhesen? Milyenek a normál értékek?

Figyelt kérdés
Étkezés előtt és után mennyivel mérjek magamnak itthon, és utána mennyi a normál határ? Terhesen és nem terhesen is érdekelne. Köszönöm.
2012. nov. 7. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:

szia!


ha elmész terheléses cukorra,ott 2 óra után max 7.8 lehet,utána már cukornak számít.

diétával kell a cukorszintet tartani,ha nem sikerül akkor jön az inzulin.

étkezés előtt közvetlen,és étkezés után 1 órával mérj,és itt a max. 7 lehet. de az a legjobb ha 5-6 közt van akkor.

ez a terhesség alatti amit leírtam.

2012. nov. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Terhesen és nem terhesen is 6 alatt kellene lenni, csak ha nem vagy terhes akkor csak téged rombol a magas vércukor, ha pedig terhes vagy, akkor a babára is veszélyes.

Mérni étkezés előtt közvetlenül és étkezés után 1 órával érdemes mérni. Ha gond van, akkor általában a reggeli utáni érték szokott a legrosszabb lenni.

2012. nov. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Biztosan nem jól tudod, nem 6 a határérték. Én GDM-es voltam, és ahogy az első írta, max. 7 mmol egy órával étkezés után. A terhelésesnél pedig 7,8 mmol a határ. Tudom mert nekem az volt. Amire kíváncsi lennék, hogy nem terhesen mennyi a határérték, mert nekem azt mondták, hogy a terheseknél sokkal szigorúbban veszik, tehát gondolom, hogy a 7 mmol étkezés után 1 órával nem 7, hanem több. Vagy nem jól gondolom. A neten különböző értékek vannak, nem tudok kiigazodni.
2012. nov. 7. 17:03
 4/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Én meg 1-es típusú cukorbeteg vagyok. Napi négyszer inzulinozom magam elég régóta és végigcsináltam így egy terhességet is.

A helyzet az, hogy ha valaki teljesen egészséges, akkor nem terhesen bármit eszik nem megy 6 fölé a cukra. A terhesség alatt növekszik az inzulinigény, ami természetes. Nagyon sok kismamának ekkor sem megy 6 fölé a cukra, még a terheléses sem. Ha valaki kicsit érzékenyebb, akkor extrém terhelésre (mert 75gr szénhidrát az elég durva) kicsit magasabb lesz egészséges terhességben is, ezért kicsit magasabb a határ (van ahol 7-nél, van, ahol 7,8-nál kezdenek diétáztatni, orvosa válogatja).

Nekem terhesen 5,3 körül kelett tartanom az étkezés előttit és 6,5 körül az étkezés utánit. Nem terhesen kicsit engedékenyebb a doktornőm, de csak nagyon kicsit.

2012. nov. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ezt találtam:


A vércukor normál értéke

Fontos tudnivaló, hogy a vércukor normál értéke éhgyomri állapotban 4,0 - 5,0 mmol/l körüli, de mindenképpen 6,0 mmol/l alatti. Ez azt jelenti, hogy "vércukra" mindenkinek van. Étkezések után a vércukorszint átmenetileg megemelkedik, de egészséges egyénben két órával az étkezés után 7,8 mmol/l alatt kell, hogy maradjon.

Cukorbetegségről akkor beszélünk, ha az éhgyomri vércukor értéke 7,0 mmol/l, vagy e feletti, az étkezések utáni két órás érték pedig 11,1 mmol/l, vagy ennél magasabb.

Valószínű, hogy az utolsó válaszoló a 6 mmolt éhomi értéknek akartad írni, ugye?

2012. nov. 8. 09:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Igen teljesen igazad van abban, amit írtál. Most én is megnéztem a szakkönyveimet, mert van egy pár. Ezek a korrekt adatok.

Szerintem ettől függetlenül azért, ha valakinek az étkezés utáni cukra pl. 7,6 attól függetlenül, hogy a határon belül van az már jelez valamit. Az tuti, hogy a férjemnek 2 liter kóla után is 5,4.

2012. nov. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még azt hozzátenném, hogy a gyakorlatban nekem a doktornőm soha, de terhesen meg végképp nem engedte, hogy az étkezés utánim 7,8-ig menjen. Ráadásul nem is két órával étkezés után kell mérnem, hanem 1, esetleg másfél óra után. Én azt tapasztaltam, hogy ha két óra után még 7,8 akkor 1 óra után kb. 9-10 is volt. De én valóban cukorbeteg vagyok. A terhességi cukrosok azért nem szoktak ilyen érzékenyek lenni.
2012. nov. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem a terhességem 16. hetében tökéletes eredményem volt, a terhelés utáni is csak 4,5 volt. (kevesebb, mint az éhomi). Aztán a 26. hetében a terheléses már 7,8 lett. Ezért diétáznom kellett, amivel jó értékeim voltak. Megjegyzem, én mindent lemértem az utolsó grammig és minden étkezés után mértem. (elég drága mulatság volt, de a babáért bármit). Most szülés után vagyok az 5. hétben. Szülést követően diétáznom kell még 6 hétig. Dietetikus azt mondta, szép, lassan azért "bűnözhetek". Persze bűnöztem is, egy jó kiadós ebéd után még palacsintáztam, kíváncsiságból mértem rá 1 órára, és 7,3 lett. Ezért kérdeztem, hogy nem terheseknél mennyi a határérték? Félek, nehogy cukros maradjak, mert ez borzasztó embert próbáló dolog. Elég volt 4 hónapig a diétából már. Persze megtanultam sok jó dolgot, pl. már az egész család csakis teljes kiőrlésű kenyeret eszik, magam is sütök, és nem eszünk fehér cukrot, csak nyírfacukrot. Ha amit írtam előzőleg adatok helytállóak, akkor nem maradtam cukros. Erre lettem volna kíváncsi.
2012. nov. 8. 15:30
 9/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


mivel még csak 5 hete szültél így belefér ez a cukoreredmény,de sztem próbáld kibírni ilyen bűnözések nélkül,legalább még 2 hetet.aztán kezdheted light-osan :)

meg azt ugye tudod h a terhességi cukor az már jelentheti azt is h később cukros leszel?!

ha tartod a diétát néha bűnözéssel,akkor hosszútávon sem lesz gondod!

2012. nov. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos tudom,hogy van esélyem rá, ezért is figyelek oda olyan dolgokra, amik eddig nem érdekeltek. Most már tudatosan vásárolok és eszek, etetem a családot. Viszont olyan rossz lenne, ha pl. a saját szülinapomon nem ehetnék a tortámból, vagy reggelre nem ihatnék tejszínhabos kakaót (light és cukormentes tejszín és kakaópor természetesen). Eddig a tejtermékeket reggelre nem ehettem, mert a tejcukor megdobja a vércukrot. Pontosan most kezdem el az 5-ik hetet. Azért ijedtem meg, mert itt olvastam sok anyukától, hogy szülés után, (mivel távozott a méhlepény, ami okozta a cukorintoleranciát), egyből ettek-ittak mindent, és egyből visszaállt a cukruk. Nekem a kórházban diatetikus mondta, hogy feltétlenül fontos a fokozatosság, ezért a 6 hét. Köszönöm, hogy időt szakítottatok rám. Jó egészséget!
2012. nov. 8. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!