Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukor erdményem...

Terheléses cukor erdményem 2,8 lett! Nem túl alacsony? Bár a telefonban azt mondták, hogy jó!

Figyelt kérdés
2012. nov. 8. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha alacsony, nem baj,csak magas ne legyen.
2012. nov. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gabszem ***** válasza:
Ha aztmondták hogy jó akkor minek aggódsz? Az a baj , ha magas.
2012. nov. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ez a két órás eredményed? ha igen,akkor sztem nagyon alacsony.
2012. nov. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Multkor volt egy ilyesmi kerdes, ahol a 2 orai terheleses sokkal alacsonyabb lett, mint az ehgyomri, es azt irta egy kedves valaszolo, hogy ez nagy baj, mert IR, es, hogy neki is ez volt. Bovebben kifejtette, hogy miert gond ez.

34 hkm

2012. nov. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mennyi volt az éhgyomri? Ha az magasabb, akkor sajnos megvan az esélye az inzulinrezisztenciának (bár ezt sok doki szereti figyelmen kívül hagyni...). Én a helyedben kivizsgáltatnám magam jobban, és elkezdeném követni az IR-es diétát a terhesség alatt, hogy ne fajuljon el a helyzet (terhesség után megvan az esély, hogy visszaáll normális szintre)!
2012. nov. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Első lépésként érdemes egy terhelt vércukor illetve inzulin vizsgálatot csináltatnunk. E kettő együtt mérvadó és csak a terhelt értékekkel. A legtöbb orvos itt vall kudarcot, mivel előfordulhat, hogy az értékeink a tankönyvi kritériumoknak megfelelnek, de arányaiban illetve élettani szempontból nézve már régen rosszak. A cukor kevésbé problémás, az éhomi érték 6-ig jó, a 120 perces terhelt pedig nagyjából 8-ig. Ir-eseknél gyakran előfordul, hogy a nagyobb inzulinválasz miatt a terhelt vércukor aláesik az éhominak. Ez már egy jel lehet orvosunk számára."


[link]

2012. nov. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Éhgyomorra nem nézték nekem csak a 12. héten,akkor 4,6 volt. A 26. héten volt egy terheléses, akkor 4,4 volt az eredményem, most már a 32. hétben vagyok. Picivel több a magzatvíz, mint kellene, azért küldtek el újra.

Remélem, tényeg nem gond, holnap megyek a doktornőhöz és megkérdezem aj tőle. De inkább alacsonyabb legyen, mint magas..

2012. nov. 8. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!