Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szüleim tudnak bármit tenni...

A szüleim tudnak bármit tenni az ellen, hogy abortuszom legyen?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok 18 éves és terhes vagyok.Nem akarom megtartani a picit,de a szüleim elég furák.Attól tartok,hogy esetleg nem írják alá az abortuszhoz szükséges papírt.

De ha én nem akarom a babát,akkor nem kell megtartanom,ugye?

Ha a szüleim és én nem vagyunk ebben a témában egy véleményen,akkor mit kell csinálnom?Elvégzik a beavatkozást az aláírásuk nélkül is?



2012. nov. 8. 19:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nem végzik el, úgy tudom, hogy ilyen esetben a gyámügy rendel ki melléd egy "védőt", ő írja alá anyukádék helyett.
2012. nov. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én fordított helyzetben voltam... én akartam, ők nem. De az elsőnek igaza lehet.
2012. nov. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
18 év alatt szülői beleegyezés szükséges!
2012. nov. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Egy not akar kiskoru akar nagykoru senki a vilagon nem kenyszerithet se szulesre se abortuszra A TE csakis a TE diontesed akik seithetnek azok a szuleid a vedono es a magzat biologiai apja!!!De te dontesz hiszen te szulsz te esel at a muteten es a te tested.
2012. nov. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Bár valóban teljesen úgy működne, ahogy az utolsó írja.
2012. nov. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%
szülői belegyezés,gyámhivatalé is kell
2012. nov. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%
úgy tudom, hogy megszülheted, de ha nem igazolják, hogy befogadják, nincs hová vinned, akkor nem adják ki kiskorúnak a babát :(
2012. nov. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kezdeményezheted a gyámhivatal eljárását, ha a szüleid nem írják alá a papírt.

Téged is és őket is meghallgatnak az ügyben, mérlegelik a körülményeket, majd ők adnak rá engedélyt. Nem szokták kötelezni a fiatalkorú lányokat, hogy megtartsák akaratuk ellenére a babát. Az eljárás inkább egyfajta 'tárgyalásként' szolgál a felek között.

2012. nov. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónál a pont, Magyarországon szerencsére gyakorlatilag egyetlen nő sem kötelezhető sem abortuszra, sem a magzat kihordására és szülésre a saját akarata ellenében. Csak tisztában kell lennie annak a fiatalkorúnak a jogaival és a lehetőségeivel.

Ráadásul ugye fiatalkorúnál nem a terhesség 2. hanem a 18. hetéig végzik el az abortuszt.

Meg hát van a közismert kiskapu is, Ausztriában 14, Romániában 16 év felett nem kérnek szülői beleegyezést.

(mellesleg nálunk se az abortuszba kell beleegyezni legalább az egyik szülőnek/gondviselőnek, ez a fiatalkorú minden nem életmentő műtétje előtt kért műtéti beleegyezés, semmi egyéb)

2012. nov. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hollandiaban 24 hetig barmikor megszakitjak a terhesseget foleg ha a kismama fiatalkoru De ez kemeny dolog addig nem szabad varni mert egy egeszseges eletkepes magzatot 23 hetessen mar nem etikus elvetetni mert megvan ra az esely hogy elve szuletik.
2012. nov. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!