Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire erkölcsi dolog az...

Mennyire erkölcsi dolog az abortusz?

Figyelt kérdés
ha egy fiatal lány csináltatja, és el tudnák látni a kicsit, akkor jó, vagy rossz dolog? és he nem tudnák ellátni, de a lány szeretné? és ha egy 30-40 éves nő nem szeretne, de el tudnák látni, és ha szeretne de nem lenne luxusa a kicsinek?mennyire erkölcsös dolog elvenni valakinek az életét, aki nem dönthet, aki ÉLNI AKAR, hiszen megfogant...
2007. szept. 1. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ez az adott helyzet függvénye!
2007. szept. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha valaki úgy érzi, hogy végképp elrontaná az életét egy kisbabával, akkor ne vállalja fel, mert abban senkinek nem lesz köszönet. Szerintem is egyéni elbírálás kérdése, de nem a külvilág elbírálásáé, hanem a nőé, aki maga ismeri a leginkább a saját maga sorsát. És a mai világban meg végképp nem beszélhetünk csak erkölcsi kérdésekről, hanem anyagi szempontok, életkor, betegségek, családi kapcsolatok, stb. kérdése, hogy valaki világra hozza-e a kisbabáját. Ha az abortuszt tartja a megoldásnak a kilátástalannak tűnő helyzetéből, akkor tegye meg. Inkább, minthogy minimum 3 életet tegyen tönkre a gyerek megszületésével.
2007. szept. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

A mai világban sajnos már nem lehet erkölcsi dolgokról beszélni. Abban a korban élünk, amikor a jó a rossz, és a rossz a jó. Nincs már itt szégyen, becsület, szeretet. Nincs már itt semmi, csak a bűn.

Ha egy „édesanya” világra hozza a gyermekét és hagyja meghalni, esetleg megöli és az emésztőbe dobja, tele van vele a sajtó. Ha ugyanaz a nő 7 hónappal korábban orvos segítségével öli meg gyermekét, az természetes.

Ha nagyanyáink csak akkor hoztak volna világra gyermeket, ha anyagi jólétben éltek volna, akkor már a szüleink közül is nagyon kevesen élnének. Ha szüleink elvetetik gyermeküket, mert ők még nem elég iskolázottak, közülünk sem sokan élnének.

Mi mindenre hivatkozunk ma, csak kibújhassunk a felelősség alól és nem bűnösnek számít az abortuszt vállaló nő, hanem áldozatnak. Sokan azt mondják, nincs jogunk ítélkezni mások felett. Akkor mi van a pici babával, a magzattal? Őt halálra lehet ítélni?

Nagyok kérek mindenkit, aki ellenzi vagy támogatja az abortuszt, aki mond véleményt vagy nem, pusztán csak kíváncsiságból, látogasson már el a következő oldalra:

[link]

Nem kellene ezt lelki terrornak nevezni. Ha elütünk valakit autóval, akkor kiszállunk és megnézzük mi történt. Ha tudunk segíteni az áldozaton, ha nem, mindig tanulunk az esetből. (Többet nem hajtok gyorsan, sokkal figyelmesebben vezetek, stb.)

Tanuljunk a képekből!!

2007. szept. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
63%
Válaszoltál a saját kérdésedre. Szerintem nagyon erkölcstelen dolog elvenni annak az életét aki nem dönthet, aki élni akar, hiszen megfogant. Nincsenek kivételek. Ahol jut két embernek étel és hely, ott jut a pici embernek is. Nem a luxus a lényeg, hit és szeretet, csak ez számít szerintem.
2007. szept. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Megnéztem azt az oldalt!Senkit sem akarok bántani,vádolni,de azok az emberek akik önszántukból ezt teszik egy egészséges magzattal azok látták ezeket a szőrnyű dolgokat?Mert ha igen,akkor ez ellen nincs mentség!Ez gyilkosság!Minden vágyam egy kisbaba,mások meg önzésből darabokra cincáltatják!Ember az ilyen???Na meg aki ezt elvégzi!!!Borzasztó!!!
2007. szept. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Semmiképpen nem erkölcsös dolog, de sokszor ott a "nincs más választás". Most lehet arról papolni, hogy előre kellett volna gondolkodni bla-bla... De nem mindig az ember akarata szerint történnek a dolgok. És nem tudom mennyivel lenne jobb bárkinek is ha tönkre tenné az életét. Nincs így is elég torzult elméjű embertársunk? Mellesleg menéztem az ajánlott honlapot, és azt a kettőt is amelyiket ott feltüntettek. Mi arra a bizonyíték, hogy az ott közölt képek és videók abortuszról készültek, nem pedig egy elhalt magzat művi eltávolításáról. Nem hiszem, hogy bármely országban legális lenne egy 2.-3. trimeszteri magzat abortálása. Főleg az amerikai oldal videója megtévesztő hiszen ott a legfejlettebb az eltávolított magzat. És ha elhalt a magzat és az anya nem tudta megszülni, lehet hogy így tudták kiszedni. Sajnálom, de szerintem az oldalak nagyon félrevezetők. Szerintem befolyásolás és provokáció. Nálunk az abortuszok nagy része vákummal történik, tehát ilyen dolgokat nem is láthatnánk utána. Pláne egy fejlettebb országban pl. Ameika. Ez kamu...!
2007. szept. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
Ne foglalkozz senkivel ezt csak te tudod eldönteni mit szeretnél ha ugy érzed neked nem kell vagy még nem fér bele egy gyermek az életedbe akkor inkább ne vállald nem minden az anyagi háttér azt a gyereket felnevelni és leginkább szeretni és tisztelni kell.Szerintem ez a te és a párod döntése hiszen ketten voltatok jelen akkor is.
2007. okt. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Örökbeadni nem lehet?
2009. márc. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!