Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A málnalevéltea fogyasztása...

A málnalevéltea fogyasztása hogyan befolyásolja a szülés menetét? Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
2009. aug. 15. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a 36. héttől ittam és homeós bogyót is szedtem (Caulophyllum 5CH-t). Hogy ezektől, vagy nem ezektől, de én gyorsan szültem a 40. héten. Magzatvíz folyt el, utána három órán át nem voltak fájásaim, majd beindultak és három órát vajúdtam csak, már kezdődtek a tolófájások. Az viszont tény, hogy bár rövid volt a vajúdás, de annál erősebbek a fájások és kevesebb a szünet, eleve 3 percesekkel kezdődött, azt mondták, hogy hihetetlenül erősek, az utolsó egy órában már sem az idejüket, sem az erősségüket nem lehetett mérni. De épp amiatt nyitottak ki ilyen gyorsan, mert erősek voltak (teljesen zárt voltam, amikor elfolyt a magzatvíz).

Egyébként első baba volt.

Viszont azt hiszem, hogy ezeken kívül még adottság kérdése is a dolog, mert a gátvédelem is sikerült, annak ellenére, hogy 4 kg-os volt a fiam.

2009. aug. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is ittam a málnalevél teát, a 36. héttől, szedtem a homeos bogyókat, a vajúdás alatt is, fél óránként, ahogyan a tájékoztatóban van. 16 óra után megcsászároztak, mert nem tágultam, és már annyira kimerültem,, hogy a doki szerint nem tudtam volna kinyomni, ez a baba életébe kerülhetett volna. DE a málnalevél tea elvileg a méhszáj puhulásában segít, ezzel elősegítve a vajúdáskori tágulást. A véleményem az hogy adottság kérdése, aki hamar megszült az teával és anélkül is megszült volna, aki meg nem tágul, annak semmi sem segít:) te csak idd, ártani nem árt, remélem neked segíteni fog!

Minden jót

25 hetes + 21 hós

2009. aug. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sikerült teljesen bepánikolnom... Jó lenne már túllennni rajta... Nagyon félek! És ezen a málnalevél sem segít...:(

2009. aug. 15. 12:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát én úgy tudom a tágulásban segít. Nekem nem folyt el a vizem de azt leszámítva baromi gyorsan tágultam és a fájások is igen intenzivek voltak, elejétől egymásba értek. 5 óra volt cakk pakk az egész fájások-szülés-kitolás minden.

Tehát úgy jártam mint az első válaszoló.

De pl. a barátnőm mindkettő gyerkőcével itta rendesen, homeopátiázott is és mégis még a másodikat is 12 óra alatt szülte meg szegény.:(

Próbálj meg nem gondolni a szülésre ha ennyire félsz tőle, és mikor ott lesz a helyzet még lehet hogy meg is lepődsz hogy ettől féltem annyira? :)

Hajrá, és nyugi, minden oké lesz sokan túléltük már :)

2009. aug. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!