Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki a 34-35-36. Héten szült,...

Aki a 34-35-36. Héten szült, hogy zajlott? Miért? Indították? Kellett még lélegeztetni a babádat? Most hogy vagytok? Mesélnétek?

Figyelt kérdés
2012. nov. 25. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:
35+3-ra szültem. Hármasikrekkel voltam terhes, elfolyt a magzatvíz, természetesen nem engedték,hogy spontán szüljek, hanem császármetszéssel. Elég nagyon voltak és szerencsére egészségesek: 1830-2090-2140 grammosok. EGyikük nem tartotta a hőjét, így inkubátorba került, lélegeztetni nem kellett. kettejük pedig két nap után már ott is lehettek vcelem a szobában, ők annyira jól voltak. Egyébként pedig összesen két hetet kellett benn maradni a harmadikukra várva, hogy megerősödjön. Most már 3,5 évesek, teli energiával. sok ismerősöm van onnan a PIC-ről, akiknek kisebb súllyal és korábban születtek a babái, szerencsére mindannyian jól vannak és a legnagyobb probléma is csak az, hogy max. szemüveget kell viselnie a babának. Miért koraszülés veszélye merült fel nálad?
2012. nov. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha ilyenkor a szül az anya,a magzat többnyire már nem szenved semmilyen károsodást,súlyuk is 2000 g felett van általában.Én 35+4-re szültem,nem indították,elfolyt a magzatvíz,2680 gramm,és 51 centi volt a kislányom.Nem tették inkubátorba,annyi volt,hogy nem hagyhattuk el a kórházat 72 óra után,hanem azt javasolta a dokim,hogy még maradjunk megfigyelésen egy napot.Pénteken szültem,kedden már itthon voltunk.9-es értékelést kapott.A szülés nagyon gyors volt,elfolyt a magzatvíz,fájásaim lettek,és éppen,hogy beértünk a kórházba,ugyanis az első fájástól számítva 1 óra alatt született meg Petra,a kislányom,sok-sok hajjal.Most 4 hónapos,egy tündér,kiegyensúlyozott,boldog,anyatejet eszik,és már 6400 gramm.:)
2012. nov. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó esélyeinek vannak egy babának,ha koraszülőtt lesz is nem kerül lélegeztetésre.
2012. nov. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

34 hetesen szültem. Kisfiam 2300g és 51 cm. Inkubátorban volt, mert ahol szültem minden korababát inkubátorba tesznek egy időre. 12 napot töltöttünk kórházban. Szerencsére semmilyen segítségre nem szorult, 10/10-es Apgarral született.

Gyors és könnyű szülés volt. Fájásokra ébredtem, már 4 ujjnyira kinyílt a méhszáj, mire kórházba értünk, így már nem lehetett visszatartani, de próbálták lassítani a folyamatot, hogy hasson a tüdőérlelő. Miután leállították a magnéziumot, burkot repesztettek és 10 perc múlva szépen megszületett az én kis gyönyörűségem. :)

Jövő héten lesz 1 hónapos a kislegény. Ügyesen szopik és szépen gyarapodik.

2012. nov. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a 35. héten indult meg. Éjjel 1 óra után ébredtem meg, akkor vettem észre, hogy szivárog a magzatvíz. Ezek után is csak percekkel jöttek fájások, amik szinte rögtön 2 percesek voltak. 1.40-re értünk a kórházba, megvizsgált a doki és azonnal a szülőágyra küldött, 4 ujjnyira nyitva voltam. 2.47-kor született a fiam 2900 g és 47 centivel. Minden nagyon gyorsan ment. Aztán bár a súlyával nem volt gond, de a tüdeje még nem volt kellően felkészülve és 2-3 órásan betették inkubátorba, amikor légzési nehézségeket vettek észre rajta. Majd még aznap átszállították másik kórházba, mert itt nincs koraszülött osztály. Ott 4 napig volt inkubátorban. Oxigént kapott plusz, de lélegeztetni nem kellett. Aztán 5. napon visszahozták ide. 8 napot voltunk összesen kórházban. Jártunk vele kivizsgálásokra és azóta is utógondozásra. Persze mindez csak ellenőrzés. Most 3 és fél éves és semmivel sincs lemaradva a társainál. Egészséges és reméljük, hogy később sem jön elő semmi. :)
2012. nov. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!