Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap kaptam a fejemre, hogy...

Tegnap kaptam a fejemre, hogy nem szabad tehén tejet innom. Szerintetek?

Figyelt kérdés

szóval: az egyik ismerősünk nálunk járt, én pont kakaót ittam (terhesen napi 3-4-et is megiszok). az ismerős pedig azt mondta, hogy nem kéne tehéntejet innom, mert más a genetika, nem jó ezt főleg terhesen erőltetni. inkább igyak kecske tejet...

valahol van igazság abban amit mond. de annyira erőltetik ezt a tej dolgot.. sok benne a kálcium, egészséges, stb. (egyébként sajtot, joghurtot is rengeteget eszem)

megint mások meg azt mondják, hogy a tej berohad a belekbe, nem tudja lebontani a szervezet.

szerintetek melyik "okosságban" van az igazság? most teljesen összezavartak :)


2012. dec. 14. 12:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Jaj manapság annyi baromságot összehordanak,nyugodtan igyál tejet nem lesz semmi baja se neked se a babának,.Komolyan és emberek elhiszik ezt a sületlenséget amit terjesztenek,hogy ne igyál tehéntejet mert az a borjúé,meg a gyereknek nem jó,nem szabad ezekre hallgatni,nyugodtan igyál,a szoptatás alatt is,és éves kora utána baba is kaphat,csak ne UHT tejet az nem jó.
2012. dec. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
*1 éves
2012. dec. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Igyál nyugodtan, semmi bajotok nem lesz tőle /én csilis-babot kívántam egyfolytában/.
2012. dec. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

:)))

Én semmi ilyesmit nem hallottam :)

Én nagyon nagy tej-ivó vagyok, és terhesen is rengeteget ittam, nem lett semmi bajunk :)

Azt viszont nagyon nehezen viseltem, hogy szoptatás alatt 3-5 dl-t javasolnak max, mert az idegen fehérje kiütést okozhat a babának. De hozzáteszem, hogy volt olyan, hogy többet ittam akkor is, mert elfelejtettem, és nem lett a gyerek sem kiütéses :)

Szóval szerintem terhesség alatt nyugodtan....

Sőt, most vettem sógosnőmnek egy könyvet: Várandós kismamák életmódja, étrendje. Ebben a "Várandós anya étkezésének 12 pontja" alatt az 5. pont: Fogyasszon rendszeresen tejet, tejterméket!


Szóval ha jól esik, nyugodtan!

Jó babavárást! :)

2012. dec. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Erről még én se hallottam! Napi szinten 1másfél liter tejet iszom! Imádom főleg minta terhes vagyok! A védőnőmnek is mondtam nem mondta hogy nem szabadna! 29hetes kismama
2012. dec. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit szétnézel a neten, elbeszélgetsz még néhány jól értesült anyukával és máris ott vagy, hogy a terhesség és a szoptatás alatt napfényen kell élni, mert minden más árt a babának :-)


Igyál nyugodtan tejet, egészségedre :-)

2012. dec. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A tej nagyon jot tesz terhesen!A kecske tejet pedig mellozni kell!(ezt olvastam..):P En nem tudok tejet inni mert nagyon faj a hasam tole sajnos..:(
2012. dec. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ihatok, mert cukorebeteg vagyok, de terhességgel kapcsolatban még én sem hallottam. Esetleg szoptatásnál okozHAT gondot.
2012. dec. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem vagy tejérzékeny (márpedig a kérdésedből ítélve nem vagy az), akkor nyugodtan igyál!

Annyit hallottam még, hogy terhesség alatt a házi tehéntejet jobb forralni, de a boltit nem kell.


Az elsőtől kérdeznám, hogy tudja-e mi jelent az, hogy UHT tej? Ugyan miért ne lenne szabad azt adni a babának 1 éves kora után?

2012. dec. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Max a csecsemő ne igyon tehéntejet (se kecsketejet) 1-2 éves koráig. De egy terhes nő nyugodtan ihat...

A tejtermékről annyit hallottam, hogy keveset szabad enni/inni, mert az embernek nem az a fő étele. (Hanem a gyümi-zöldség, kevés hús, ilyesmi)

2012. dec. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!