Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18. heti vetélésem szövettani...

18. heti vetélésem szövettani diagnózisa: Thrombosis a deciduában, heveny lobos beszűrődés az intervillosus térben, a bolyhokban valamint a deciduában. Ez mit jelent, ha valaki segítene még nem jutok el az orvosomhoz?

Figyelt kérdés

#diagnózis #szövettan #18.heti vetélés
2012. dec. 18. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:

A thrombosis az vérrög, a lobos beszűrődés gyulladásra utal. A decidua az a terhesség során átalakult méhnyálkahártya, aminek az egyik része alkotja a méhlepény egy részét.

Szerintem a gyulladás lehetett az oka a vetélésnek. Nagyon sajnálom:(

2012. dec. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ezt a gyulladást szerinted mi okozhatta?
2012. dec. 18. 22:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom:(


A gyulladást okozhatta pl. egy felszálló fertőzés, ami elérte a méhlepényt. Akár vírus, akár bakteriális fertőzés, vagy akár toxoplazma is

2012. dec. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2012. dec. 18. 22:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom :(

A trombózis is okozhatta, a vérrög elzáródást okoz, és leáll a lepény keringése, nem látja el a babát. :(

2012. dec. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Doktor nem magyarázta el?

Sajnálom, én is átmentem rajta, 19 hetesen, meg kellett szülnöm, megvizsgálták, de semmit nem tudtunk meg sajnos.

Azóta már született egy babám, úgyhogy minden jót kívánok, és kitartást.

2012. dec. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még nem jutottam el az orvosomhoz, aki a kórházba kiadta meg csak annyit mondott a természet valamiért kilökte. :( Akkor ismered ezt a borzalmas érzést hát nem kívánom senkinek. A következő mikor sikerült neked, és problémamentes volt? Meg eleve gondolom több vizsgálat van!?
2012. dec. 20. 12:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Hát nem volt könnyű, nehezen tettem túl magam rajta, lehet ezért is nehezen sikerült a következő terhesség, egy év pontosan, pedig az első kettő baba második hónapban összejött(sajnos mindkettő vetéléssel végződött).

Voltunk genetikai tanácsadáson, férjemet is vizsgálták.Minden rendben volt.Nem toxoplazma okozta az elhalást, mert a dokim első körben erre gondolt.

Amúgy a következő terhesség alatt nem voltak ezért extra vizsgálatok, voltak ugyan problémák, de nem a vetélések miatt.

Sok erőt kívánok.

2012. dec. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!