Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Februárba születik a babám....

Februárba születik a babám. Mit érdemes a babára adni a kórházban (ha lehet saját ruhába öltöztetni-méretek? ) és hogyan kell majd otthon felöltöztetnem este illetve napközben?

Figyelt kérdés

Egy nap hányszor cseréltetek ruhát neki? Van 56-os és 62-es hosszú ujjú body , de nem igazán tudom, hogy fölé mit kell rá adnom. Rugdalózóból van pár plüss anyagú , de azok rövidujjuak. Egy hosszú ujjú bodyval elég az? A gyereken lesz még hálózsák meg takaró.

A nem plüss anyagú rugik hosszúujjuak ezek elég pizsama érzésűek, ezeket napközben is ráadhatom vagy ha elmegyünk valahova? Rövid ujjú bodyt nem is kell ráadnom, vagy csak hosszú ujjú rugi alá ráadhatom? Bocs a sok kérdésért, de fontos:)



2013. jan. 2. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. Én januárban szültem. A kórházban adtak ruhát, ott hosszú ujjú body és hosszú ujjú rugi volt rajta, plusz kórházi takaró, meg valamikor ráraktam az itthonról vitt plédet is. 56-os ruhákat hordtunk kb másfél hónapig. Itthon is hosszú ujjú body+hosszú ujjú rugi volt rajta. Jó az ujjatlan plüss rugi hosszú ujjú bodyval, főleg ha még hálózsák is lesz és takaró. Gondolom elvinni a babát otthonról nem egyből 1-2 hetes korában fogod, így akkorra már lehet jobb idő is lesz. Én 4 hetesen vittem ki először sétálni, akkor február vége volt. Hosszú ujjú body, hosszú ujjú rugi volt rajta, nagyon vastag bundazsák, plusz még ezen 2 takaró.
2013. jan. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A lányom február 24-én született. A kórházban angolpólya volt rajta. Ez olyan, mint egy hálózsák, csak vékony. Ez alá saját hosszú ujjú bodyt adtam. Lehetett volna rugit is adni rá, de nekem így kényelmesebb volt.

Itthon eleinte rövid ujjú body és hosszú ujjú rugi volt rajta. Utána meg hosszú ujjú body pamut nadrággal. Szerettem a talpas nadrágokat nagyon. A rugi nekem is olyan pizsi jellegű volt, igy nem is nagyon adtam rá itthon, max 1-2 hétig. Utána abban aludt. Meg hálózsákban.

Ő 7 hetes koráig hordta az 56-os méretet, de a 62-es 2 hétig volt jó rá. Vagyis azt átugrotta. Rövid ujjú bodyt én vékony pulcsi alá adtam rá, amikor mentünk valahova.

Sosem volt fagyos gyerek, most is simán elvan takaró nélkül éjszaka. Én meg majd' megfagyok. :)

2013. jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én feb. 18-án szültem! A kórházban kórházi ruhákat adtak rá, nekem csak pelust kellett vinnem! Otthon általában egy body és rugi volt rajta + takaró, de igazából attól függ, hogy milyen meleg van a lakásban! Utcára egyértelműen az időjárásnak megfelelően öltöztesd fel! Az se jó, ha túlöltözteted a gyereket, mert megizzad és könnyebben megfázik!
2013. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia az én lányom febr 2 án született...hosszu uju bady volt rajta 56 os azt én vittem de a korházba polyát adtak rá..más nem volt rajrta fürdés utánra kértek egy kis cérna sapit...vagy ha akarsz a kezére kiskesztyű hogy ne karmolja magát...mikor jöttek látogatni kimentünk a babávala folyosora még egy kis plédet raktam rá a polyára...

otthon bady és hosszu ujju rugi volt rajta...más nem éjszaka polyában altattam rá egy pokroc...később hálózsák lett a polyábol mikor kinőtte...Ja 56 cm volt a lányom de az 56 os rucik logtak rajta....remélem mindenre válaszoltam...Hol szülsz?

2013. jan. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
markusovszky-szombathely
2013. jan. 2. 13:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Ruhacsere egy nap legalább egyszer, de ha baleset van, többször is.

Nekem a fiamra eleinte az 50es ruhák voltak jók. A kórházban úgy öltöztették, hogy rövid ujjú body + hosszu ujjú rugi, plusz takaró, de ahol én szültem ott nagyon meleg volt.

Ha első gyerek, és még nincs rutinod az öltöztetésben, akkor inkább rövid ujjú bodyt adj rá hosszu ujjú rugival, azt könnyebb feladni. Vagy ha hosszu ujjú bodyt akarsz akkor elöl kapcsos legyen.


Én mindig úgy öltöztetem hogy rövid ujjú body + hosszu ujjú rugi vagy hosszu ujjú body + ujjatlan rugi. Erre megy a hálózsák éjszakára.

2013. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

jól fűtött lakásba otthonra vagy hosszú ujjú body. ujjatlan rugi vagy hűvösebbnél mindkettő hosszú ujjú. A body olyan, mint Neked a bugyi vagy a kombiné/melltartó, tehát ez mindig legyen rajta, mert alsóruha.

Rugiból plüss a hidegebb klímára, pamut ha meleg van a szobában.


Az igazat megvallva és nagy rugi/body/kezeslában fan vagyok, van egy csomó más ruhája is, de ebbe a háromba legegyszerűbb belevarázsolni, otthon body és rugiban van, ha sétálni viszem, csak ráadom a kezeslábast, a rugiban jó még, hogy nem rúgja le a zoknit, nincs kint a dereka és van belőle szép csini babalátogatós vendéges is, meg kényelmes alvós pizsiszerű is.

Alváshoz a hálózsák a praktikus, hosszú ujjú bodyval alatta, ha meleg a szoba és ha meg hideg akkor body+rugi is mehet rá, nagyon hidegben a body és a rugi is hosszú ujjú. Én a plusz takarót nem szeretem, mert magára galyabíthatja, meg túlmelegítheti, akkor már inkább a ruhákat vastagítom vagy pluszolom.

Ökölmértéknek mindig jó, hogy amit te felvennél plusz egy VÉKONY réteg még.

Ja és csak egy info: az ember hőérzete "tanult" dolog a szervezetnél, vagyis ha eleinte állandóan túlöltözteted,akkor ezt szokja meg és fázós lesz később, de ha pont jól, akkor nem kell ettől tartanod

2013. jan. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!