Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korán meszesedő méhlepény...

Korán meszesedő méhlepény volt valakinek?

Figyelt kérdés

Mit mondtak mi volt az oka? Előbb született miatta a baba? Kisebb volt a baba súlya?

Nekem is az van és 35 hetes vagyok,eléggé félek hogy előbb fog miatta születni a pici vagy hogy picike lesz a súlya.



2013. jan. 4. 14:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Hanyas érettségű a méhlepényed?
2013. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
33+5 voltam utolsó uh-n és 1-es volt.Kedden megyek megint.
2013. jan. 4. 15:13
 3/21 A kérdező kommentje:
bocsánat 32+5 voltam
2013. jan. 4. 15:16
 4/21 anonim ***** válasza:
nekem is egyes 29 hetesen ennyi volt semmi problémám 33 hetes vagyok most
2013. jan. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nekem 32 hetesen már 2-es érettségű volt.

Most vagyok 38+5 hetes,és tegnap nézték,már 3-as érettségű.

Baba még sehol.:D

Okok között először a dohányzást mondták,de életembe nem

szívtam még el egy szálat sem.Aztán mondták,hogy talán

a genetika,de biztosra nem tudják megmondani.

Ugyhogy emiatt nem valószinű hogy előbb jön,ne aggódj.

Figyelnek,és ha valami gond lenne,ugyis szólnak,cselekednek!

2013. jan. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Az 1-es érettség még nagyon is rendben van! A 36 hetes uh-on volt nekem 2-3 fokban érett, amire azt mondták, hogy nem gáz, már megfelel a terhességi kornak. Nincs miért aggódj! Ja és 38+5 hetes vagyok és még egyben vagyunk! :)
2013. jan. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Sajnos engem az orvos nagyon megijesztett,hogy ez mennyire rossz meg hogy ezért kisebb egy picit,5 nappal mint a mensi alapján.
2013. jan. 4. 15:43
 8/21 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem meg az orvosod agya kisebb egy kicsit, mint kéne..... már bocsi! Totál fölöslegesen paráztatják túl a kismamákat! Ha neme a 36. héten nem gáz a 2-3 fokban érett lepény, akkor neked sincs miért félned! Itt egy kis olvasmány, főleg az utolsó előtti mondatot ajánlom! ;)


"A genetikai örökségen kívül az életmódunk, betegségeink játszanak döntő szerepet. A nem megfelelően kezelt magas vérnyomás, egyes anyagcsere-betegségek (például a cukorbetegség), illetve a dohányzás a legjelentősebb méhlepény-károsítók. A cigaretta rendszeres élvezete valamennyi öregedési folyamatot gyorsítja, ráadásul olyan betegségeket is viszonylag hamar előidéz, amelyek egyébként talán csak évek múlva jelentkeztek volna. A lepény szerkezete, bolyhainak finom kis erei nagyon érzékenyek a káros hatásokra. A dohányzó nők lepényének bolyhai a szülés után a fokozott meszesedés miatt szinte "kőkeménnyé" változnak. A terhesgondozás során rendszeresen mérik a vérnyomást, a vizelet fehérjetartalmát. Ha ezek az értékek eltérnek a normálistól, igyekeznek a háttérben álló okokat megtalálni és kiküszöbölni. A terhesgondozás során végzett ultrahangvizsgálat, a köldökzsinóron átáramló vérmennyiség mérése (flowmetria), valamint a terhesség harmadik harmadában végzett magzatiszívhang-ellenőrző vizsgálatok (CTG) mind a magzat egészséges fejlődését szolgálják.

Szerencsére viszonylag ritkán alakul ki olyan súlyos lepénykárosodás, hogy emiatt be kelljen fejezni a terhességet. Ezzel igyekeznek várni, amíg csak lehet, hogy minél érettebb legyen a magzat."

2013. jan. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nekem már a 30. héten 2-3-as stádiumban volt.. jelenleg a 35.-ben vagyok, és hálistennek minden rendben! Engem is nagyon beijesztettek, de nem kell félni! Addig, amíg a baba ellátása jó, addig nincs baj! Az NST-m még mindig jó..

Egyébként a placenta a 40 hétre van tervezve, ennyi az ideje, és a terhesség vége felé elkezd elhasználódni, ezt mérik 1-2-3-as stádiumokban. Teljesen normális dolog, ha akkor 1-es stádiumban voltál!

Ha korábban kezd el meszesedni, ott általában a kiváltó ok a dohányzás, elég ha körülötted füst van, vagy a magas vérnyomás. Nálam egyik sincs, mégis "megkaptam"..

Mindenesetre pihenj sokat, főleg feküdj, amennyit csak bírsz! Mert ha nem mozogsz, nem használsz el energiát, és a placenta tud működni normálisan.

De szerintem nem lesz gond! Kitartást!

2013. jan. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én még csak 17 hetes vagyok, szóval nem tartok itt, de szerintem ne aggódj. 35 hetesen már az sem gond ha megszületik, életképes a baba. :) Van aki 33 hétre szül és egészséges a babuci. :)
2013. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!