Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindig ez a vége: marha nagy...

Mindig ez a vége: marha nagy hízás! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
35 hetes vagyok, a 33., 34. hétig még okés volt a súlygyarapodásom, 10 kg - előző babákkal már 15-nél tartottam ekkor. De most megint rákapcsoltam: falásrohamok, iszonyú sóvárgás édességek, tömős kaják, tészták után...és persze hova máshova híznék, mint a combomra és a tokámra - rosszul vagyok, ha tükörbe nézek, főleg a tokásodás zavar. Van ötletetek, mit tegyek? Gondolom azért drasztikus fogyókúra hülyeség, vigyázni kell a babára. Ti miket eszetek, hogyan fejlesztettétek ki az önkontrollt? Tudom, vannak, akiknél ez nem téma, max. 8 kg-t híznak - de a sorstársaimmal mi a helyzet? Nem akarok ocsmány lenni, nem szeretném, ha egy tokamalac nézne a fiamra egy hónap múlva :-(
2013. jan. 7. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
7%

anya,

egy dolog kell ide ,semmi titka nincs a dolognak : önfegyelem

aztán máris nem leszel tokacoci

2013. jan. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első két gyerekemmel 20-22 kilókat híztam, igaz nem lettem kövér, mert 48-50-ről indultam, de azért az arcom kikerekedett.

A harmadikkal cukros lettem, diétáztam (180 CHs), és csak 13-at híztam, pedig 4 kiló felett volt a baba, és a 24-héttől a 41-ig már csak másfél kiló jött fel, tehát a többi mind előtte, amíg nem diétáztam.


Ha ilyen diétát tartasz, akkor nem hízol, csak hát ezt nehezebb, mint simán visszavenni a szénhidrátból.


Szerintem ha ez ennyire fontos Neked, akkor nézz utána ennek a diétának, és ne számlálj, de az alapvető elveket tartsd be, és már azzal kevesebbet hízol majd, feltéve hogy betartod...

2013. jan. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mara Acoma ***** válasza:
72%
26kg-ot híztam amikor a kisfiammal voltam terhes. Ronda voltam, de nem érdekelt:) Ettem mindent, ami jól esett. Szoptatás után szépen leadtam a felesleget.
2013. jan. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj egészségesen táplálkozni, és lehetőleg ne engedj a falásrohamoknak :) Pl. ha csokira vágysz, akkor ne milkát egyél, hanem magas kakaótartalmú csokit, az még egészséges is :)


[link]


Mik azok a tömős kaják? Tésztát, kenyeret iktasd ki, helyette egyél zöldséget, gyümölcsöt, és csirke/pulyka húst :)


Csinálj csirkesalátát és abból "nasizz". Az laktat, nem különösebben hizlal, legalább is nem annyira mint egy spagetti. Emellett igyál rendesen vizet, és olvass utána miféle mozgási formák ajánlottak most neked. Ha tudsz és szabad sétálj nagyokat :) sok sikert!

2013. jan. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az első kissé közvetlenre sikeredett, de jót mosolyogtam, meg igaz is volt...utánanézek annak a diétának is. Köszi! És jaj, pont spagetti fő...
2013. jan. 7. 11:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem gáz a spagetti se csak maradj az 1 tányérnál, illetve vacsira ne azt edd :) Vagy csak kis tányérral :) az a baj a tésztafélékkel, hogy vagy 400-600 kalória függően az ételtől és a mennyiségtől.
2013. jan. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És fehérliszt helyett terjes kiőrlésű pékárut veszek, illetve zabkorpával sűrítem a főzeléket vagy csinálok galuskát a levesbe.

Fehércukor helyett steviát használok, abban 0 kalória van.

Illetve ha nagyon nassolhatnékom van, akkor gluténmentes meg mindenféle teljes kiörlésű bio kekszeket veszek, azok még finomak is.

Illetve mellette zöldség és gyümölcs kilószámra.


Ennek ellenére hízom rendesen, 24. héten olyan +10 kilónál tartok. Nagyon nem lehet mit tenni ellene, azért ez alapvetően genetika.


Pl a tejbegríz nálam így néz ki: kevés vízzel higítom a tejet, megmelegítem, bele zabkorpát teszek. Ahogy sűrűsödik, mehet bele a cukormentes kakaóport és a stevia és kész is. Akárkivel kóstoltattam, észre sem vette, hogy nem gríz meg ilyenek vannak benne. A párom is imádja.

2013. jan. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha kiló számra eszed a gyümölcsöt, akkor ne csodálkozz, hogy hízol. Azért nem csak genetika...
2013. jan. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!