Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Posztgraduális képzésre...

Posztgraduális képzésre járok. Januárban lesznek az utolsó vizsgák, és január végére vagyok kiírva. Belevágjak az utolsó félévbe, vagy halasszak?

Figyelt kérdés
Aki volt hasonló helyzetben hogyan döntött? Attól félek, hogy majd a vizsgáról kell mennem szülni... Viszont az pedig nagyon jó lenne, ha szülés előtt le tudnám tenni a vizsgákat, s utána csakis a babára tudnék koncentrálni.
2009. aug. 28. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanácsot nem tudok adni, de én is ebben a helyzetben vagyok. Épp a januári szesszió idején kell szüljek majd, de én nem halasztok. Az is lehet, hogy a pici 2-3 héttel korábban kibújuk, de az is lehet, hogy a 42. hétig bent marad. Ha be is jársz az órákra, a vizsgákat nem tudod nyárra vagy őszre halasztani? Akkor sem egy egész fél évet vesztesz el, csak azt a pár hetet, míg vizsgáznod kell. Én nem halasztok, az tuti, bár lehet, hogy a vizsgákra, ha addig nem bújik a pici, megkérem páromat, hogy jöjjön el velem, hogy ha gyorsan kell szaladni a kórházba, kéznél legyen.
2009. aug. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Én így voltam csak a másjusi vizsgaidőszakkal. Én kértem egyéni tanrendet és előrehozott vizsgákat. A tanárokkal megbeszéltem, hogy szorgalmiidőszak végén mnár szeretnék vizsgázni, mindenki beleegyezett. Nem volt semmi probléma. Nekem az összes vizsgám meglett még a kiírt időpont előtt egy héttel. Így az utolsó napokban már csak a baba érkezését kellett várnom, aki még ráhúzott a pocakban 5 napot. Én azt javaslom neked, hogy kérj te is egényit és előrehozott vizsgákat a tanszékvezetőtől és amikor megkapod, akkor beszélj a tanáraiddal. Biztos fog sikerülni, de ne halassz.

2009. aug. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

szia. én belevágnék.

két lányomat szültem meg (2006 márc. és 2007 okt) suli közben, nappalira jártam, igaz ilyen egyéni tanrendes voltam, de segítségem nem volt, suli 200 km-rel arrébb. Gyerek bejött velem még vizsgákra, szigorlatokra is...

Most diplomáztam júniusban, 7 hónapos terhesen.

Egyiknél se jutott eszembe, hogy halasszak. Én úgy tapasztaltam, minél nagyobb a gyerek, annál több figyelmet, időt igényel, így csak örülök, hogy nem halasztottam. Csak nehezebb lett volna.


Most meg örülök, hogy a végére értem, pedig nagyon hiányzik a tanulás, de most csak a 3. babára figyelek, meg a "nagy" jövő héten kezdi az ovit, szóval csak a családra koncentrálok.


Ja, amit észrevettem, de én nem éltem vissza a helyzettel: a tanárok is máshogy néznek rád kismamaként. Engedékenyebbek. (Nekem volt olyan, hogy szigorlaton a gyerek addig tűrt, míg a tételem kidolgoztam, mikor elő kellett volna adnom, elszabadult a pokol. A tanár nem hallotta, mit mondok, én meg nem hallottam, mit kérdez. Kicsit kínos volt. Na akkor mondta, hogy legyen egy 4-es. :)

2009. aug. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Látom egy véleményen vagytok! :) Én is ezt tartom jobb döntésnek, így belevágok, aztán lesz, ami lesz. :)
2009. aug. 28. 11:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Én dec.22-re voltam kiírva a fiammal,11-én már megvolt.Simán megcsináltam a félévet.Ha lesz segítséged,sztem vágj bele.Nekem anyukám dajkálta a folyosón, amíg vizsgáztam.Ha nyugis baba, simán tudsz tőle tanulni majd.Az enyém mondjuk nem volt az, de így is megvan a diplomám.
2009. aug. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!