Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes terhesen normális h...

17 hetes terhesen normális h 2. napja fáj a hasam és állandóan wc-re járok? Mit jelent a keményedés, vajon én azt érzem?

Figyelt kérdés

17 hetes vagyok és 2 napja állandó jelleggel fáj a hasam. Nem erős a fájdalom de állandó. Nem hiszem h a gyomrom fájna, mert inkább köldöktájban érzem vagy köldök alatt. 2 napja megint állandó vizelési ingerrel küzdök, óránkén van h 3szor elmegyek pisilni. Komolyan mindenért parázok és még az is tetőzi az egészet h külföldön élek. Olvastam h hasfájásra magnézium szedését ajánlják-itt Angliában nem tudtam magnéziumot venni, állitólag igy ezt nem lehet, csak kombinálva vitaminnal- az én vitaminom csak a napi bevitel 40%-át tartalmazza.

Másik kérdés: Mit jelent az h keményedni? az h feszül a hasam vagy h érezhetően kemény a hasfal? Bocsánat a sok kérdésért, remélem van aki tud nekem is választ adni. Amúgy kedden voltam védőnőnél és akkor a vizeletemben nem volt fertőzés, tehát ezt lehet ha kizárnám...


2013. jan. 11. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Itthon is MagneB6 szednek a kismamák, ami magnézium és B6 vitamin. Napi 3x1

A keményedés olyan, hogy bekeményedik az egész méhed, kemény mint egy labda, feszít.

2013. jan. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Itt nincs Magne B6, amit láttam az mind D vitaminnal van párositva. Magnesium+Kálcium+D vitamin. Ez a kombinácio is ok? Hát akkor lehet ha az enyém keményedés- ez ellen mit lehet tenni? De nem olyan h keményedés-ernyedés- inkább állandó feszülés.
2013. jan. 11. 11:28
 3/3 anonim válasza:
100%

Szia Kérdező!


39hetes+3napos kismama vagyok, az élményeim elég frissek, így én a következőt TANÁCSOLOM!Gyanítom, hogy az első babád akit a szíved alatt hordasz. Nekem is voltak ilyen "tüneteim", amik teljesen normálisak. A hasad azért fáj (nekem is állandóan fájt) mert nő a méhed, a keresztszalagjaid nyúlnak, teljesen normális jelenség, nekem sokáig tartott. Itthon igaz, hogy a MagneB6-ot ajánlják, de nekem abszolút nem vált be (ennek oka a következő: ugye a magnézium felszívódását segítené elő a b6 vitamin, mert a magnézium gyakran okoz ártalmatlan hasmenést, így kiürül a szervezetből hamar. namost..mivel ez tabletta, nekem nem szívódott fel, mindig kellemetlen hasmenésem volt.) Ezért elkezdtem gondolkozni, és sokkal jobbat találtam, ami zacskós magnézium, por alakú, vízben víztisztán oldódik, és nem okoz hasmenést, viszont a görcsös tüneteimet secperc alatt megszüntette. A neve : MAGNOSOLV por. A dokijaim is elfogadták, a lényeg a magnéziumban van. Szerintem ha tudsz valakitől Magyarországról csomagban kérni, akkor érdemes lenne kipróbálni. Elég sok van benne napi 1-2 tasak elég,a kezdetekkor, utána már csak 1 is. Nem tudom milyen kismama vitamint szedsz, én a Femibion 400-t ajánlom, nem kell félni a vitaminoktól, én 7hónapig minden nap szedtem, utána ritkítottam, még most is szedem olykor, és normál súlyú babát jeleznek a dokik!!

A másik a keményedés. Méhösszehúzódások vannak akkor is a nőknél ha nem terhesek, de ilyenkor készül a szervezeted a babára. Nem kell tőle megijedni, csak pihenni kell, ha érzed, hogy kemény egy ponton, vagy kényelmetlen akkor állj meg kicsit. Mindenkinél más a keményedés, nekem pl az alhasam feszült ,szúrt nagyon, a keményedés már csak mostanában volt, de már a baba miatt.


Nem tudom, hogy segített-e amiket írtam, de kérdezz és szívesen válaszolok. Ha gondolod akár emailben is.


Szuper kismamaságot kívánok! Ny

2013. jan. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!