Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetek a koraszülés...

Mit tehetek a koraszülés megelőzése érdekében?

Figyelt kérdés

Nincs semmilyen veszélyeztető tényező hál Istennek a terhességem eddigi ideje alatt, de szeretnék minden tőlem telhetőt megtenni, hogy ez így is maradjon.

22 hkm


2013. jan. 12. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is 22 hetes vagyok és én is nagyon parázós, ráadásul tegnap óta iszonyatos derékfájdalmam van, de szerintem túl sokat olvasunk neten az a baj :) Nyugodj meg, pihenj, többször keveset sétálj, szedj terhesvitamint, magnéziumot, kerüld az alkoholt, dohányzást és akkor mindent megtettél :)

Boldog Babavárást :)

2013. jan. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia.

Nyugodj meg,ha az orvosod azt mondja,hogy minden rendben van,akkor nem kell parázni semmitől sem.Én veszélyeztetett vagyok,sajnos egy hete nagyon-nagyon erős menzesz szerű görcsöm volt,és az ügyeletes főorvos nagyon sok pihenésre intett.Te is pihenj sokat,ne emelgess,szedd a magnéziumot(én magnerotot szedek napi 3x1-et),ne idegeskedj,ne terheld túl magad,ne tégy óriási sétákat.Én már nem szedem a terhes vitamint,mert azt inkább a terhesség elejére ajánlják amíg kifejlődik a baba minden szerve.Én már csak a magnerotot szedem,meg sok vasban gazdag ételt(mert vérszegény vagyok),és sok kalciumot eszem.És még egyben vagyunk hála Istennek,pedig már egy hete majdnem minden nap enyhén görcsölök.Jót tesz a magnerot.


23+4 hkm

2013. jan. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Például menj el fogászatra, hogy nincs-e romló vagy gyulladt fogad, mert ez is okozat koraszülést. Jobb ha elkerülöd a tömeget, hogy ne szedj össze fertőzést. Ne erőltessed meg magad, ne emelgess, ne végezz hasizomgyakorlatokat. Kerüld az uszodákat, ha lehet, mert a hüvelyi úton összeszedett nyavalyák is okozhatnak koraszülést.

Nekem mindezek ellenére is a 34. héten indult meg a szülés, bár nekem már jó ideje nyitva volt a méhszájam, tudtuk, számítottunk rá.

2013. jan. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!