Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki elvetélt még az előtt mielőtt a teszt kimutatta volna a terhességét? Vagy csak megzakkantak a hormonjaim és reménykedhetek? Elsősorban személyes tapasztalatokat várok. Kioktatók kerüljenek!

Figyelt kérdés
Vetélés témában rengeteg kérdés van tudom,de hátha vannak olyanok itt akik jártak hasonló cipőben mint én.A melleim "szétrepednek" úgy fájnak,6 napig tartó barnázásom volt amit én beágyazódásos vérzésnek gondoltam.Tutira vettem h terhes vagyok.Már nem egy tesztet csináltam és mind negatív lett.Erre tegnap elkezdtem vérezni a ciklus 18-ik napján.Dokihoz nem jutottam el,mint utólag kiderült szóba se állt volna velem hiszem nem tudok felmutatni még pozitív tesztet sem.Akkor ez most vetélés?Vagy csak a ciklusom zavarodott össze?Görcseim nincsenek,menses szerű vérzésem van de még a nekem megszokottól az is kevesebb?Ha abbamarad irány a doki.Mire számíthatok?Hasonló tapasztalatok valakinek? Köszi a válaszokat!
2013. jan. 12. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az, de igazából nem annyira lehet megkülönböztetni a "csak úgy" megkésett mensit attól, ha volt egy nagyon rövid terhességed, ami elment. Ha orvossal konzultálsz, az biztosan nem fog ártani, jól teszed.
2013. jan. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha megfogan a baba, addig nincs semmi tünet, amíg meg nem kezdődik a beágyazódás, ami általában 5-6. napon kezdődik a fogantatás után. A beágyazódás kezdetével már elkezd termelődni a HCG, ezért is van, hogy sok nőnek már a menzesz elmaradása előtt kimutatja a teszt a terhességet. Nagyon gyakori a biokémiai terhesség, amikor nem tudott beágyazódni, de ilyenkor egy nagyon-nagyon halvány teszt szokott már lenni. Általában ilyen esetben rendesen megjön időben vagy pár napos késéssel, ezt még nem is nevezik vetélésnek.

Nem értem a kérdésedben, milyen terhességről lehet szó a ciklus 18. napján, ha akkor kb. csak pár nap telt el a peteérés után, vagy én ezt nem értem. Ilyenkor még nem nagyon lehet vetélés.

A lényeg az, ha vetélésre gyanakszol, ott már ki kell akkor, hogy alakuljon egy akár korai terhesség, hogy megtörténhessen a vetélés, és, ha van terhesség, akkor a tesztnek is már pozitívnak kell lennie, legalább nagyon-nagyon-nagyon halványnak.

Nem nagyon értem ezt a ciklust, de a leírtakból szerintem nem vagy terhes, persze, lehet, én értek félre valamit.

Mindenesetre, ha gyanakszol a terhességre, akkor menj el egy HCG vérvételre, az tuti kimutatja, ha van. Végeznek sok helyen, magán vagy állami laborban is, ha nincs beutalód, sok állami hely labor megcsinálja pénzért, kb. 3000-4000-be kerül.

Sok sikert!

2013. jan. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen azt nem részleteztem,hogy számításaim szerint a múlt havi menses előtt eshettem teherbe egy két nappal.Nem én lennék az első már megerősítést is kaptam ebben a témával kapcsolatban.És a most következő ciklus 18-dik napjára értettem.
2013. jan. 13. 19:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyébként ha tényleg elvetéltél, azt vértesztből ki tudják mutatni. Ilyenkore nagyon leesik a HCG és abból látszik, hogy volt beágyazódás, csak nem maradt meg.

Nekem úgy volt, hogy hétfőnkezdődött a vetélés (tudom, mert egy hatalmasat estem akkor), kedd reggel pozitív volt a teszt, csütörtökön a doki már nem látott se petezsákos, se megvastagodott endometriumot és szombat-vasárnap kezdtem el vérezni. Szóval még a tesztem is pozitív volt! A doki a vérvételből mutatta ki egyértelműen, hogy vetélés volt.

2013. jan. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!