Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az anyatej meddig tárolható...

Az anyatej meddig tárolható hűtőben? A védőnő 2hetet mondott, de én utána olvastam és 2-3 napot írnak. Akkor meddig is? (Mi hordjuk az anyatejet. )

Figyelt kérdés
2013. jan. 19. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Lefejt tejet 24 óráig szabad felhasználni,azaz megitatni a picivel,és a hűtőben is nem az ajtóban,hanem a polcon szabad tárolni.

Fagyasztva 3 hónapig szabad felhasználni.


24+4 hkm

2013. jan. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xStefix ***** válasza:

A frissen fejtet(!) hűtőben középen hátul 3-5 napig.

Az olvasztottat 24 óráig.

Fagyasztva: ha belül van a fagyasztórész 2 hétig, külső ajtós fagyasztónál 3-6 hóig, fagyasztóládában 6-12 hónapig.

2013. jan. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kórházban 24 órát mondtak, én sosem tartogattam tovább (vagyis utána ment a fagyóba).
2013. jan. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A frissen fejt tejet én sem tárolnám 24 óránál tovább hűtőben, és az egyik gyerekorvos azt mondta, hogy fejés után rögtön menjen a fagyasztóba, az a tuti. Mondjuk az elején én se fagyasztottam azonnal, és nem lett gond, de frissen jobb eltenni szerintem. Ha kell, úgyis ki lehet olvasztani. Fagyasztóba max. 3 hónapig tartanám.
2013. jan. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:

Nekem az Avent mellszívó használati utasításában van leírva az,amit leírtam neked.

És természetesen fejés után a friss tejet csak úgy szabad tárolni hűtőben 24 óráig,hogy le kell zárni a tejtároló poharakat légmentesen!!

2013. jan. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én adtam le tejet az anyatejgyűjtőbe, és ott mondták, hogy 48 óráig nyugodtan lehet tárolni a frissen fejt tejet (ők is elvitték még a 48 órásat is). A fagyasztottra pedig 6 hónapot mondanak, vagy, ha nagyon sterilen van elrakva, akár 12 hónapig is felhasználható.
2013. jan. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!