Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39.5 eves vagyok. Van egy 13...

39.5 eves vagyok. Van egy 13 es 11 eves gyermekem. Megint terhes lettem, nem terveztuk. Sot, vedekeztunk. Anyagi helyzetunk nem tul fenyes. Ti mit tennetek? Szult valaki ennyi evesen? Nehezebb sokkal a terhesseg es utana?

Figyelt kérdés
2013. jan. 22. 14:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
23%
Én nem tartanám meg. Veszélyes is lehet a korod miatt, meg ugye az anyagi helyzet sem mellékes. Fájdalmas döntés ugyan, de hosszú távon lehet jobb döntés lenne az abortusz.
2013. jan. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
74%
Nem értek egyet!!! Barátnőmnek 13 és 10 évesek a gyermekei, 42 évesen elindult a harmadik. 43 múlt, amikor megszületett a baba. Energikus, komplikációmentes várandósság volt, rendben volt minden, és most boldogan babázik!!!! Te meg még 40 sem vagy! A 3 gyermekesek meg most jelentős kedvezményeket kapnak, pl. az adómentesség, a MÁV 90%. Szerintem ne félj ettől, légy boldog!!!
2013. jan. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
68%

2-essel értek egyet. Soha nem lenne szívem elvetetni egy babát.

Anyósom 42 évesen szülte a páromat:)

2013. jan. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
koszonom:)
2013. jan. 22. 14:52
 5/23 anonim ***** válasza:
72%

Anyukám 43 évesen szülte a szintén nem tervezett hugimat. Ők sem álltak túl jól anyagilag, de nem akarta elvetetni. A várandósságot nem élte meg nehezebben, szinte megfiatalodott tőle. :)

(Amúgy a nagymamám anyukámat is ennyi idősen szülte.)

Én biztosan nem vetetném el, nem tudnám feldolgozni.

2013. jan. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%

Ez azért a kérdező természetétől is függ.

Ismerek egy 39 éves nőt akinek becsúszott a gyerek.

Van neki kettő akiket lepasszolt apukának és még a két hetente egy hétvégét sem bírja ki kiabálás nélkül annyira idegbeteg. Szerintem neki kár volt megtartani, már most sajnálom a kicsit, hogy milyen gyerekkora lesz... :(

De kedves kérdező ha érzel magadban elég türelmet a babázáshoz akkor szerintem a korod miatt ne aggódj... :)

2013. jan. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Bár nem vagyok még 30 sem,de én a nem túl fényes anyagi helyzetbe készülök szülni a 4. gyerkőcöt,aki dettó meghívó nélkül érkezik. Annyival másabb nekem,hogy itt még kicsik és a babakocsi,kiságy megvan,egyedül ruhákat kellett beszerezni. Az anyagi helyzetünk pedig 1 év múlva-a hitelek letelésével- rendeződik.

Én anélkül "vágtam bele" ,ha már így alakult,hogy bárkinek a véleményét kikértem volna,hiszen SENKI nem tudja,milyen lehet Neked! Kezdetben a Párom ellene volt annak,hogy "megtartsam" ezt a babót,de én tudtam,hogy nem sokáig fogja lenyelendő békának tekinteni a dolgot. És igazam lett :-) Várja a 4. babót.


Mint ahogy kezdtem is a mondókámat,bár nem vagyok még 30 sem,de nekem ez a legnehezebb terhességem olyan tekintetben,hogy korán kezdett nyílni a méhszáj,ezért feküdnöm kellett, pár hete sokat szúrt a méhem, meg egy pár olyan dolog,ami eddig nem,előjött.

Van egy kedves ismerősöm,aki az első gyermekét szülte 35 évesen. A terhessége probléma mentes volt,egyedül az elején volt émelygése,és nem bírta a kórházi szagot,meg volt még valami,amit nem tudott meginni,a szagától is rosszul lett.A fiát a kiírt napon szülte meg,ráadásul nem is pici gyermeket (az apuka egy kisebb égi meszelő :-) )

és nem is vajúdott sokat.


Remélem valamicskét tudtam segíteni is! :-)


Üdv:38hkm

2013. jan. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
32%
A korod miatt is rizikós, de az rossz anyagi helyzet miatt tuti nem tartanám meg.
2013. jan. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Sógórnőm szült kb. ennyi idősen, semmi probléma nem volt.


"Anyagi helyzetunk nem tul fenyes."

3 gyerek után elég szép támogatások járnak, hogy mást ne mondjak, elég komoly adókedvezményt fogtok kapni.

Valamint minden 3 gyermekes ismerős vallja azt, hogy ahol elfér két gyerek, ott három is.

2013. jan. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

szia!


én is hasonló helyzetbe kerültem mint te.csak én 35 vagyok..de a többi kb stimmel.

megtartottam a babát..nemsokára szülök:)

sztem ne vetesd el..a terhesség és a babázás fiatalít ;)

2013. jan. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!