Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Atenobene (béta-blokkoló) -...

Atenobene (béta-blokkoló) - terhesség?

Figyelt kérdés

Szedte valaki a fent nevezett (esetleg más béta-blokkolót) terhesség alatt?

Második trimeszterben vagyok, és olyan magas a pulzusom már, hogy a kardiológusom Atenobene szedését írta elő. Azt mondta a magzatra semmilyen káros hatással nincs, az viszont nem jó, ha ilyen szapora a szívem.

A betegtájékoztató azonban nem győzött meg erről... Vajon tényleg nem árt? És ha a babának is csökken a pulzusa ez által, akkor az rá milyen hatással lesz? Illetve azt is írják, hogy szülés előtt szedve is gondot okozhat a babánál...

Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



#terhesség #magas pulzus #béta-blokkoló #tachycardia #atenobene #atenolol #kéthegyű billentyű prolapsusa
2013. jan. 25. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia!Én terhesség előtt,és alatt is béta blokkolót szedtem-szedek,a Betaloc nevűt.Semmi baja nincsen egyik lányomnak sem,mindkét terhességem alatt kellett sajnos szednem ,magas vérnyomás illetve szapora pulzus miatt.(Mellette még Dopegy-tet is szedtem)Azzal sokkal többet ártasz,ha nem veszed be,hidd el,az orvosok tudják,mit lehet,és mit nem.Nekem is csak olyat adtak,amit lehet,amint kederült,hogy babás vagyok,rögtön lecserélték a korábbi gyógyszerem.A nagylányom most 6 éves,a kicsi 10 hónapos.Mindketten teljesen egészségesek.Egyébként az első terhességem alatt még emelni is kellett a 34.héttől a gyógyszerem adagját,mert az én magas vérnyomásom+pulzusom miatt a baba szíve is 180-al pörgött odabent,nagyon nem érezte bent magát jól...a dupla gyógyszer mellett pedig belgyógyász ellenőrzésével ki tudtam rendesen hordani,a 40.héten született.Ha bármilyen kérdésed volna még,írj nyugodtan!További boldog babavárást kívánok!!!!
2013. jan. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nagyon elkeserítő, hogy igaz az orvos azt mondta, ezt biztonsággal szedhetem, de azért a betegtájékoztatóban leírtak nem ezt mutatják. A neten is olvastam orvosok véleményét, és igen eltérő, van aki azt mondja, tilos, van aki azt, hogy lehet...

Tényleg okozhat alacsonyabb pulzusszámot a babánál? Azt is olvastam, hogy a magzat fejlődése elmaradhat az átlaghoz képest, illetve születés után légzési nehézséget okozhat. Ezek csak riogatások, vagy valós veszélyek?

2013. jan. 25. 17:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia!Ismét én:-)Nem tudom,azt a nevűt,amit te említesz,nem ismerem.Sajnos nyilván nem jó,ha a terhesség alatt bármilyen gyógyszerhez kell nyúlni,legyen egy szem Algopyrin akár..de néha tényleg muszáj...Amit saját tapasztalatból mondok,az az,hogy egyik lányomnál sem volt alacsonyabb a pulzus,vagy légzési problémák sem adódtak.Megfigyelték őket születésük után,de semmi rendkívüli nem történt szerencsére.Itthon sem volt velük semmilyen probléma.Mindketten nagyon szép,fejlet babák voltak,a nagyobb 4330 grammal,a kicsi pedig 4050 grammal született.Abszolút nem voltak elmaradva semmiben.:-)Nagy részt szerintem riogatások,amiket írnak,a betegtájékoztatón fel kell tüntetni minden lehetséges mellékhatást.Így védik magukat a gyógyszergyárak.Pl a Dopegyt,amit most is szedek,a betegtájékoztatójaszerint kifejezett orvosi utasításra szedhető csak,mert átjut az anyatejbe..most 10 hónapos a lányom,még szopik,abszolút semmi baj nincsen vele,korának megfelelően fejlődik,mind testileg,mind szellemileg.(8700 gramm,és szerintem pár héten belül el is indul)Szóval én nem kockáztatnék,mert a szapora,magas pulzus a babára még ártalmasabb hosszú távon.Üdv:Tamy
2013. jan. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Második terhességem 34. hetében járok, hasonló problémám van nekem is, de nekem sajna a vérnyomásom is magas. :( Mivel az első terhességem végére toxémiás lettem, most nagyon figyelnek rám.

A 28. héttől szedek ISOPTIN retardot. Az én kardiológusom azt mondta, hogy a legújabb kutatások szerint nem okoz gondot a béta-blokkoló használta a terhesség alatt, de ő jobban szereti a régi készítményeket, amiknek a hosszútávú hatása már ismert, így írta fel nekem ezt a gyógyszert. (A betegtájékoztatóba azért van minden xar beleírva, hogy fedve legyenek a gyógyszergyártók :-/)

Mielőtt elkezdtem volna szedni rákérdeztem a nőgyógyásznál is, ő is rábólintott.


Igazából a babára nézve sokkal veszélyesebb, ha nem szeded a gyógyszert, mert romlik a lepényi keringés, nem jut elég oxigénhez és tápanyaghoz. A fejlődésbeli elmaradásnak (kissúly) általában ez szokott az oka lenni, nem a gyógyszer szedése ;)


Én 3-4 hetente járok most kardiológushoz kontrollra. A vérnyomásomat naponta legalább 5x mérem, nőgyógyászomnak folyamatosan jelentek telefonon. :) Babám nem egy óriásbébi, de szépen fejlődik (az UH-s adatok alapján kb. 1 héttel kisebb: 33. héten 1820 g-ra becsülték a súlyát, hosszú vékony babának tűnik egyelőre), a lepényi keringés és magzatvíz is okés. Nagyon remélem, hogy kihúzzuk így a végig, doki szerint kb. 3 kg-val fog születni.


Nőgyógyászodnak ugye említetted, hogy béta-blokkolót szedsz? Feltétlen kérd meg valamelyik dokit, hogy a kiskönyvedbe is írják be, mert szülésnél ez nagyon fontos lehet!


Szedd tovább a gyógyszert és próbálj minél többet pihenni! Boldog babavárást! :o)

2013. jan. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! :)
2013. febr. 5. 11:58
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha esetleg valaki hasonló cipőben járna, annak leírom, hogy azóta a nőgyógyászommal is beszéltem. Azt mondta, semmi gond, jó, hogy szedem a gyógyszert (ráadásul ez egy jó gyógyszer), a babának semmi baja nem lesz tőle.

Úgyhogy most kicsit megnyugodtam azért. :)

2013. febr. 23. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!