Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor ez hogy van? Már...

Most akkor ez hogy van? Már végképp nem értem. Segitenétek?

Figyelt kérdés
14 hetes vagyok.január 9.én munkából hazaértem,bevéreztem,bekerültem a kórházba.14.én engedtek haza.kaptam egy papirt,leadtam a munkahelyemen,de ma láttam,h.a kiskönyvembe az van irva,h. Keresöképtelen jant15.-töl.akkor arra amajd egy hétre nem kapok semmit,mig a korházba voltam?vagy azt a munkáltató számolja el?
2013. jan. 27. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor kórházban vagy, akkor nem vagy táppénzen. Nem írtak el semmit. Ha már táppénzről kerül be valaki kórházba, akkor is szólni kell a háziorvosnak, hogy kórházba került az illető, mert akkor valahogy máshogy számolják el azokat a napokat. A munkahelyeden tuti, hogy tudnak erről, ezen ne aggódj.
2013. jan. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem annyit mondtak a munkahelyemen, hogy kérjek igazolást a kórházból amit le kell adnom és ők azt majd elszámolják másképpen mint a táppénzt. Azt hiszem nem ugyan annyi a % uk.
2013. jan. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kórházban töltött napokra csak 50% táppénz jár. Jól írták, a kórházi napokat külön veszik, azért kellett azt a papírt leadnod.
2013. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kórházban töltött napokról kapsz egy fél A/4-es méretű igazolást, ezen van rajta, hogy mettől meddig tartott akórházi ápolás. (gondolom ez az amit leadtál a munkahelyeden) A kórház után a zárójelentéssel el kell menni a háziorvoshoz, a továbbiakban ő tart táppénzen. A kiskönyvedbe azért írhatták be a dátumot, hogy a háziorvost tájékoztassák arról, hogy a továbbiakban is indokolt a táppénz.
2013. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És azt a munkáltató,v.az OEP számolja el?
2013. jan. 27. 15:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a munkáltató TB kifizetőhellyel rendelkezik, akkor a munkáltató. Ha eddig is a munkáltatótól kaptad a táppénzt, akkor ezt is ők fogják kifizetni. Ha nem TB kifizetőhely, akkor az OEP.
2013. jan. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!