Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kezdő vagyok. Májusi babának...

Kezdő vagyok. Májusi babának érdemes hálózsákot és pólyát venni?

Figyelt kérdés
a meleg miatt hamar kényelmetlenek lesznek ezwk a dolgok. Vagy rosszul gondolom?
2013. jan. 31. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt meg van is de nem szerettem egyiket sem! A pólyába nem szerettem tartani,szoptatni! Éjjel meg nagyon kicsi korától elmászkálét és hamar beleakadt és felébresztette!
2013. jan. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 frászkarikaborsó ***** válasza:
Pólyát nem vennék, a hálózsák igazán 3-4 hónapos kora közt lesz már szükséges amikor elmászkál már a kiságyban és a takaró alól kibújik. Ugyanekkor kezd mindent a szájába tömködni ezért veszélyes a takaró. Vannak nyári példányok is, arra érdemes beruházni.
2013. jan. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Pólyával jobban jársz. Nemrég olvastam egy tanulmányt erről. Állítólag a pólya használata csökkenti a csecsemőhalál lehetőségét.
2013. jan. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezt még nem hallottam. Légzésfigyelőnk az tuti, hogy lesz. Én úgy tudom a pólya a babának is ad egyfajta biztonságérzetet, mivel szinte 'körbeöleli'.
2013. jan. 31. 22:48
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem júniusban született a babám és használtam pólyát is hálózsákot is. A pólyát már a kórházba bevitettem a férjemmel,mert állandóan hideg volt a kis lába, meg az újszülöttnek meleg kell:-) De nem használtuk sokáig, tehát, ha nincs vagy nem kaptál vkitől, akkor szerintem ne vegyél.

Viszont a hálózsák nagy kincs. Az első pillanattól kezdve abban aludt a babám, soha nem kellett attól félnem ,hgy kitakarózik, vagy az arcára "dolgozza" a takaróját. Még most is abban alszik, pedig már 2,5 éves:-) Erre mindenképpen érdemes beruházni.

A nappali alvásokhoz, meg az egyik nagymama kötött egy takarót, ez meleg is, lukacsos is, ha esetleg az arcára kerül, akkor is kap levegőt.

Remélem segítettem, sok sikert a kisbabához!!:-)

2013. jan. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem májusi a fiam. Pólyát nem vettünk, mert a dokik elmondták, hogy nagyon nem jó a gyerkenek, csak akkor ajánlott, hogy nagyon picinek szüketik. Hálózsákból kimászott.
2013. febr. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Jó babázást nektek :-)

2013. febr. 1. 04:51
 8/11 anonim ***** válasza:
Pólyát maximum a kórházi napokra lenne érdemes venned (könnyebb abban megfogni, főleg, ha első baba, és a látogatók kezébe is nyugodtabb szívvel odaadod), és a születés után még kell is a melegebb légkör a babának (biztonságérzetet is ad neki a pólya), de 3 napra jobban megérné kölcsönkérned valakitől. Vagy ha szeretnél később még babát, akkor venni is érdemes. Hálózsákból pedig inkább vékonyabbat és ujjatlant érdemes venni nyárra.
2013. febr. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A pólyának semmilyen egészségügyi előnye nincsen. Azt régen azért találták ki a csecsemőknek mert a fűtés hiánya nem tette lehetővé a baba jólétét. A pólyában melegben tarthatták. Az viszont igaz h a kicsi az első időkben szereti ha körbeöleli valami folyamatosan. Ez megnyugvást okoz neki, de ha nem használod se lesz belőle semmi probléma. Valóban embere válogatja. Van aki csak azzal tudja megfogni a csecsemőket van akit kifejezetten idegesít. Tapasztald ki neked melyik verzió jön be. Kérj kölcsön először szerintem ha nincs otthon és ha neked könnyebb így vele bánni akkor használd de ha nem akkor nincs belőle semmi gond :)
2013. febr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Volt mind a kettő, szintén májusi fiamnak. A pólyában üvöltött, mint a sakál, így nem haszáltuk. Elég hamar elkezdte körbejárni a kiságyat, de a hálócsákba belegabalyodott így folyamatosan fent voltunk. Én a kicsit vastagabb rudira szavazok alvásnál plusz max egy textil pelus. Nálunk ez jött be.

Esetleg pólyát tényleg kérhetnél kölcsön, hálózsákot meg egyet vehetsz olcsóbban (börze, vatera stb) és ki tudod próbálni aztán ha bejön veszel még, ha nem nem.

2013. febr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!