Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki valamit, táppénzzel...

Valaki valamit, táppénzzel kapcsolatban. Mit tudok tenni most?

Figyelt kérdés
Kb egy órával ezelőtt,közös megegyezéssel,próbaidő alatt megszűnt a munkaviszonyom.6 hós kismama vagyok.Ha mai nap körbefutok mindent,kórház,háziorvos,oep tudok táppénzt igényelni?Arra gondoltam naivan,hogy veszélyeztetett terhessé íratom magam a nőgyógyásszal,aztán irány a háziorvos,aztán az oep.Van egy kis remény arra,hogy sikerül?Az oep honlapján olvastam valami méltányossági táppénzről,de nem nagyon igazodok ki rajta.
2013. febr. 1. 09:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
hú ennyire nem vagyok otthon a témában, de azt tudom ha nem lesz munkahelyed vagy nem munkanélküliből mész szülni akkor nem kapsz gyedet csak gyest ami nagyon kevés, huszon valahány ezer ft.
2013. febr. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ :) azt tudom :),csak így amíg meg nem szülök semmi jövedelmem nem lesz ez a legnagyobb baj.
2013. febr. 1. 09:59
 3/22 anonim ***** válasza:
háát nem tudom végülis szerintem táppénzt csak akkor kapsz ha munkanélkülire elmész. de ha meg lejár az x nap (azt hiszem 3 hónap) akkor meg a GYEDet nem kapod meg. nem tudom nem akarok hülyeséget mondani talán ír még valaki aki jobban tudja. amúgy gratula a babához :)
2013. febr. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna aláírni a papírt.Most nin cs munkahelyed,igy nem kaphatsz táppénzt,mert un. passziv táppénz már nincs...
2013. febr. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszi a gratulációt :).És azt,hogyan csináltam volna,hogy nem írom alá??Elfutok vagy mi? :D
2013. febr. 1. 10:09
 6/22 A kérdező kommentje:
A három hónap pont elég lenne szülésig,csak nem tudom,hogy meg van e a kellő napom,a segélyhez.Tavaly áprilisban 2 év után vettem igénybe,ami ugye 730 nap körül van.Ebből még "maradhatott"?Csak a szükséges napokat "használják" el??Fogalmam sincs,hogy van ez...
2013. febr. 1. 10:12
 7/22 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem sem kellett volna aláírnod, hanem azonnal doki, kiíratni magad és elméletileg táppénz alatt már nme mondhat fel. Bár nem tudom a próbaidőnél is van-e ilyen. Sajnos szerintem így csak a munkanélküli idejére jár táppénz, de nem tudom, hogy jogosult vagy-e munkanélkülire, mert azt hiszem egy év munkaviszonynak meg kell lenni. :( Remélem megoldódik a dolog és boldogan tudod várni a babódat! Ja és gratulálok!! Az egyik legcsodálatosabb dolog az anyaság! :)
2013. febr. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) igen az :) vannak mostanság zökkenők,de nem baj!Megéri :)
2013. febr. 1. 10:16
 9/22 A kérdező kommentje:
Az egy év az hogyan?A tavalyi 3 hó munkanélküli segély után egy év??
2013. febr. 1. 10:17
 10/22 anonim ***** válasza:

Egyszerüen közlöd h nem kívánod aláírni.

De most olvastam h már táppénz alatt sincs védettség,simán kitehetik az embert,bár lehet ez vmi specko esetre vonatkozik.

2013. febr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!