Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetes kismama vagyok és...

27 hetes kismama vagyok és nagyon el vagyok keseredve. Sajnos az ehgyomri cukrom 3 a terheléses viszont 8.1 lett ezért diétáznom kell. van más is így?

Figyelt kérdés
egyszerűen nem bírom vagy nehezen éhes vagyok nem ehetek amit akarok nem ihatok amit akarok pedig eddig sem zabáltam csak úgy látszik hogy nem jól válogattam össze a doglgokat .más hogy oldja meg miket eszik iszik?hétfőn kell újra mennem vérvételre kedden derül ki jobb vagy rosszabb lettt az eredményem .hétfőn megyek a dietetikushoz aki állítólag segít összeállítani valami étrendet .hát jó lesz mert nem tudom meddig bírom .köszi előre is azoknak akik írnak.
2013. febr. 2. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos nagyon rossz, én is nehezen viselném. Viszont nagyon sokan elcserélnék a problémájukat erre, hidd el. Nekem volt vesemedence gyulladásom, epekövem egymás után ugyanazzal a babával. Az epès diéta sem egy álom, de a baba egészsége jobban érdekelt, mint hogy nem ehetek kedvemre. Várd meg a dietetikust, nem hiszem, hogy annyira borzalmas éhezés fog rád várni. Különben is, nem az a legfontosabb, hogy a baba jól fejlődjön? Gondolj erre!
2013. febr. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gondolj bele az én helyzetembe. Az egész életemet így élem le, meg napi 4x inzulinozom magam. A terhességet is így csináltam végig. Gondolom azt pár hetet, ami hátra van ki fogod bírni.
2013. febr. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat igen csak ilyenkor tudja meg az ember milyen rossz is lenne ha cukorbeteg lenne nem is tudom milyen erővel rendelkeznek ezek az embrek minden tiszteletem az övék

igen én is csak a babára gondolok hogy minden oké legyen vele

2013. febr. 2. 13:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, nekem is pont 8.1 lett a terheléses cukrom, és nekem is diétát írtak elő rögtön!

De nem kell megíjedni 8.1 még éppen határeset (Németországban pl 8.5 a határ), és az eredményt sok minden befolyásolhatta, többek között az is amit előtte nap ettél.

Nekem utána mindenféle vizsgálatot csináltak, többek között 24 órás vércukor panelt- kb 8-szor vettek vért 1 nap alatt és nézték a vércukrot, aztán 3 hónapra visszamenőlegesen az átlagot, állandóan kell járnom ebéd utáni cukor nézésre és minden eredményem tökéletes, még inkább alacsonyabb, mint magasabb!

De a lényeg, hogy nem éhezek egyáltalán, mindent megeszek amit megkívánok!

Nyilván ha 11 lett volna a terheléses cukrom, akkor szigorú diétát tartanék, de a 8.1...az még nem vészes!

2013. febr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kívánom, hogy ez legyen életed legnagyobb problémája, hogy terhességi cukorbeteg vagy!

diétázz, és kész.

Én is az voltam, nem egy nagy dolog.

2013. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 frászkarikaborsó ***** válasza:
én inzulinos cukros voltam terhesen, ki lehet bírni. Inkább minthogy a babának baja legyen. Természetesen az inzulin mellett olyan szigorú diétát kell tartani hogy grammra pontosan kell számolni mindent és kb percre pontos időbeosztás szerint kell enni. Szerintem egyelőre csináld azt hogy a fehér lisztes és cukros dolgokat teljesen kiiktatod az életedből, és sokszor eszel keveset. Napi 5-6-szor kell enni, teljes kiőrlésű liszttel készült dolgokat, sok zöldséget, a tejtermékekkel és a gyümölcsökkel óvatosan kell bánni mert azok gyorsan felszívódó szénhidrátok. Keress rá a neten, számltalan mintaétrendet fogsz találni, biztos lesz benne olyan ami annyira nem katasztrófa.
2013. febr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!