Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 26hetesen derül ki hogy a...

Ha 26hetesen derül ki hogy a baba beteg el lehet még vetetni vagy már muszály megtartani?

Figyelt kérdés
2013. febr. 3. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mi a baba baja?!


Az orvosokat kellene megkérdezni mik az esélyei ha megszületik, mi vár rá, rátok!

Ilyen korban nem lehet elvetetni, ha megszületik, lehet életben marad, csak még több károsodást szenved.

2013. febr. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem muszáj, ha nem akarod... azonbanén úgy tudom, hogy ha nem akarod megtartani a 26 hetes babád, őt már meg kell szülnöd, nem műtéttel veszik el. Javítsatok, ha tévednék. Kívánok nektek sok erőt és borzasztóan sajnálom!!!
2013. febr. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
igen azt tudom hogy meg kell szülni
2013. febr. 3. 09:32
 4/12 anonim ***** válasza:
Azt te döntöd el, hogy megtartod e? Vagy megindítják a szülést, de 26 hetesen már jó esélyekkel indul, hogy koraszülött lesz és életben marad.
2013. febr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Attól függ mi a baja. Ha mondjuk "csak" Down kóros, nem vetetheted el.
2013. febr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha beteg, és orvosilag indokolt a terhességmegszakítás, akkor el lehet vetetni (de ez már szülés). Biztos, hogy beteg? Sok egészséges babára mondták már, hogy beteg! Jól gondold meg, hogy döntesz, beszélj előtte több szakemberrel!
2013. febr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mivel már életképes,nem veszik el(nem szülesztenek meg).Hacsak nem 1000000%,hogy a méhen kívül életképtelen.Mi a baj?
2013. febr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

26 hetesen csak akkor veszik el, ha olyan súlyos baja van, ami az élettel összeegyeztethetetlen.

Ilyen esetben bármikor megszakítható a terhesség.

2013. febr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az utcánkban él egy család, ott a lány epilepsziás, és a gyógyszereit muszáj volt szednie terhesség alatt is. Az UH-on kiderült hogy mindkét alkarja hiányzik, majd 18 hetesen az is hogy a szívsövényével van valami és műteni kell a babát születése után. Innentől kezdve nem akarta megtartani, de a genetikus azt mondta hogy a törvények szerint muszáj végighordania a babát mert életképes. Pár hét múlva kiderült, hogy a veséi miatt életképtelen a baba, mert nem működnek, és ekkor engedélyezték hogy ne tartsa meg. Megindították a szülést, vajúdás stb.., Nagyon sajnáltam szegény lányt.
2013. febr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
5-ös hozzászóló, szerintem ez máshogy van, mert nem véletlenül van a kombinált szűrés Down kórra, Edwards-ra és még másra is. Ha ott rossz az eredmény továbbküldenek magzatvíz vizsgálatra ha te is szeretnéd, és én úgy tudom hogy ha bebizonyosodik a Down baba pl., akkor kérheted a szülés megindítását, nem kell vállalnod a babát. Érdekes kérdés, hogy mi alapján döntik el hogy meg kell-e tartanod vagy sem? Ki húzza meg a határokat, és miért van több joga hozzá mint a SZÜLŐK-nek?
2013. febr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!