Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon félek, kérlek Titeket,...

Nagyon félek, kérlek Titeket, hogy osszátok meg velem "hasonló tapasztalataitokat"/tudásotokat a témával kapcsolatban? Ikreket várok, bővebben alább.18hkm

Figyelt kérdés
Tegnap voltam Debrecenben a Klinikán 18hetes genetikai Uh-án,továbbá megkaptam a 16hetes AFP-t is. Nem lett jó a véreredményem: AFP 2.97 MoM, hCG 6.26 MoM, SP1 15.13 MoM, PAPP-A 3.34 MoM. VZR számított kockázata nagyobb mint 1/50 pozitív, 21-trimoszóma kockázata 1/114 pozitív. Ezekkel az eredményekkel mentem UH-ra,ahol kiderült, hogy "A" magzatnál átlagosnál lényegesen több a magzatvíz és minimális magzati gyomortelítődés látható. "B" magzatnál átlagosnál több a magzatvíz. (eddig úgy tudjuk,hogy egypetéjű kisfiúk). Azt mondták a genetikai tanácsadóban,hogy a két vizsgálat eredménye nem biztató,főleg az "A"babára nézve,ugyanis a rossz véreredmény és a sok magzatvíz kevés gyomortelítődéssel párosulva Down-kórt feltételez. NAgyon megijedtünk,félek. De egypetéjűek,akkor a B"babára miért nem mondták? Most felmerült az is,hogy lehet nem is egypetéjűek,ha genetikai beteg az A baba. ÍGy belementünk a hétfői aminoba:(. Nagyon ránk ijesztettek,mert azt mondta a doki,hogy ha szerencsénkre nem lesz gond a genetikával, akkor valamilyen nyelőcső probléma lehet az A babánknál. Amit műteni kell majd,de itt jön a másik probléma,a sok magzatvíz..Úgy néz ki,hogy befektetnek és lehet folyamatosan "lecsapolnak",hogy ne szülessenek meg nagyon hamar. Orovosom még nincs,ugyanis a "túl bonyolult terhességem" még senki nem vállalata el.. Azt is hozzánk szegezték,hogy ha az egyikünk beteg,akkor döntsük el,hogy megtartjuk mindkettőjüket,vagy mindkettőt elveszik,mert nem tudják megmenteni az egészséges babát:( 26 éves vagyok,első terhességgel. NEm akarok struccpolitikát,csak megtudni a lehetőségeinket hasonló tapasztalatok és ismeretek alapján. Köszönöm

2013. febr. 6. 07:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
69%

Ès mi volt a 12-ik heti genetikán?

Elvileg akkor csinálják ezeket akkor nézik a nyakiredöt és orrnyerget + vérvétel. A 16-ik heti vizsgálat igen nagy számban ad rossz eredményt, annak ellenére, hogy egészséges a baba.

Az amnión már rég átkellett volna esnetek, ha tudod sürgresd meg és még a héten csinálják meg. Az az egyik legbiztosabb eredmény. Ha genetikai a probléma. Pl nyelöcsö (farkastorok, nyúlszáj) probléma fertözés által alakul ki, ahol élek itt még az anyai méhben mütik ezt.

Èn minél elöbb mennék az amniora, és fel a fejjel.

2013. febr. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben megtartanám mindkét babát (semmiképpen nem engednék elvenni két félidős babát), a végsőkig küzdenék értük (azaz hajlandó lennék minden szükséges vizsgálatra és kezelésre), és hinnék, hogy minden rendben lesz!
2013. febr. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp menj el amniora. Remélem nincs semmi gond.

Majd írd meg légyszives.


Kétlányos 26hkm.

2013. febr. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Egyébként az előttem szólóval értek egyet, mindenképp megtartanám a babákat:)
2013. febr. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Voltunk 12.heti genetikai Uh-án,ahol mindent rendben találtak. 4d-és volt,egy órán át nézte Őket a doktornő.Méretük megfelelő, szívműködés norm., szabályos koponya, követhető gerinc, mellkas,has eltérés nélkül. Gyomortelődés és hólyagtelődés látható. Placenta MMD. Tarkóredőjuk egyformán 1,1mm volt. Ez volt a 12.heti. Vérvétel (genetikai ekkor nem volt) MAjd elmentünk 16 hetes 4d-re is,ahol ismét sokáig vizsgálta Őket a doktornő,minden normális volt,mint a 12.hetinél. Ezért sem értem.. NEm kaptam,csak jövő hét hétfőre i.pontot a magzatvízvételre.
2013. febr. 6. 08:08
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azzal tudlak biztatni, hogy az Afp pontatlan, főleg ikrek esetében. Minél előbb kérd az amniot, mert annak az eredményére is kell még néhány hetet várni!

Nekem nem volt jó az Afp-m, eredménye alapján 1:43-hoz az esély a Down kórra. Elvégezték az amniot, nekem is Debrecenben, a múlt héten kaptam kézhez az eredményt, minden rendben van. Azóta megnyugodtam, az én terhességem sem volt problémamentes, 8 hetesen túl kicsi volt, nem fejlődött rendesen, 12 hetesen súlyos fejlődési rendellenességet láttak, javasolták a terhességmegszakítást, mert vmi az agykamráknál nem volt teljesen kifejlődve, de Debrecenben biztattak, nézték 12, 14, 16 hetesen, 18 hetesen megcsinálták az amniot, és 20 hetes uh-n már minden normális volt.

Kívánom neked is, hogy ezek után jól alakuljanak a dolgok.Debrecenben jó kezekben vagy, nagyszerű orvosok.

Szerintem kérd az amniot már a héten, ha lehet.

Kitartás és szorítok nektek!

2013. febr. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kérj másodlagos véleményt is! Budapesten nagyon jó az Istenhegyi Géndiagnosztikánál Hajdú Krisztina. Remélem, minden rendben lesz veletek, és csak vaklárma az egész!!!!!! :o)
2013. febr. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
javítom előbbi beírásomat: tarkóredő vastagság: 1.7mm mindkettőjüknél
2013. febr. 6. 08:11
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Elsö vagyok,


ebben az esetben akkor ne kenödj el, az afp-t külföldön nem is nézik. Nekem volt 12-ik heti UH+vérvétel, majd 20-ik héten a növekedési problémákat nézték (szív, gyomor, torok stb..)


Menj el az amniora, de ne izguljál.

2013. febr. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást,próbálok megnyugodni,csak nagyon nehéz. MOst beszéltem a védőnőmmel is,(jó ismerős egyben),nos, Ő sem biztatott..Kérdeztem,hogy hasonló rossz eredménnyel derült e már ki esetleg más kismamánál jó amino..hát nem nagyon..
2013. febr. 6. 08:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!