Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes terhes vagyok,...

Sylili kérdése:

32 hetes terhes vagyok, Cx:2000-es eredménnyel be akarnak fektetni koraszülés megelőzésére? .

Figyelt kérdés

...viszont itt van a 4 éves lányom,akit nem igazán tudok kire bízni ilyen hosszú időre.Nem szivesen feküdnék be hetekre.Teljesen panaszmentes vagyok,sem keményedés,sem görcsök nincsenek.Nem igazán értem az orvost,aki így látná helyesnek......első gyermekemmel 28 hetesen Cx:1,5-100 volt,tehát rosszabb és mégsem fektetett be,csak sok-sok pihenést javasolt.Ez most is megvan.Gyors,egyszerű kajákat főzök,sokat pihenek.Lányom délelőtt oviban,amikor itthon van,akkor is türelmes és megértő,nem nyaggat.:)

Viszont ott motoszkál bennem,hogy mi van ha történik valami és megelőzhetném a befekvéssel.

Szerintetek felelőtlen vagyok,ha nem fekszem be?Ti hogy döntenétek?



#koraszülés #Cx:2000
2013. febr. 6. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg így van, hogy senkire nem tudod bízni a kislányod (amúgy ilyen esetben 3 napról van szó), akkor szerintem beszélj az orvossal, hogy milyen kezelést szeretne végezni. Ha csak "pihenésre" akarnak befektetni, akkor ne menj be, de akkor otthon tényleg feküdj! Ha pedig infúziót adnának, akkor beszéld meg, hogy saját felelősségre eltávozással mennél be. így amíg a lányod óvodában van, addig megkapod a kezelést, aztán hazamehetsz. De legalább azt meg kéne oldanod, hogy a kislányodért más menjen pl. az oviba (nagyszülő, barát, rokon, akár megbízható szomszéd). Én ezt csinálnám...
2013. febr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Végülis lenne kire bízni a lánykámat,apuka itthon maradna,de ennek említésére is célozgatott rá a főnöke,hogy ezt nem fogja tolerálni...és nem is fizeti ki neki....nagy úr a pénz sajnos...egy hét kiesés is nagy érvágás,nemhogy kettő esetleg.Az orvos azt mondta,hogy minimum egy hét lenne és közben derül ki,hogy kettő vagy több lesz belőle.Infúziót kapnék:Tüdőérlelőt,vitaminokat,visszatartót.

A lányomat most is egy kedves utcabeli hozza haza a saját gyerekével együtt,szóval még ezért sem kell igazán fáradnom.

Nagyon nehéz ez,de szerintem be fogok feküdni hétfőn....a pici babóm most a fontosabb.

Köszönöm a válaszodat.

2013. febr. 6. 19:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért akarnak befektetni? 32 hetesen a 2000-es méhszáj több, mint normális! Nem is nyílik még, csak kicsit megrövidült. Nem tartom indokoltnak, főként, hogy görcseid sincsenek. Én forszíroznám ezt a támát a helyedben a dokinál.

Egy leendő szülésznő

2013. febr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A befektetést még értem, de az egy hetet nem. Én 29. héten 2100-zal voltam bent 4 napot összesen...3 napig kaptam infúziót és tüdőérlelőt, aztán 4. nap megkérdeztem, hogy adnak-e még valamit, mondták, hogy egyelőre nem, de feküdnöm kell, én meg mondtam, hogy azt otthon is tudok, úgyhogy haza kértem magam. Biztos,. hogy nem kellene annyit bent maradnod. Azt a 3 napot, meg oldjátok mg valahogy. TUdom, hogy a pénz nagy úr, de a baba egészsége fontosabb! De kommunikáld le, hogy ha lehet, akkor legyen max. 3 nap. Első voltam
2013. febr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A leleten indoknak az előzményekre hivatkozik.Tehát hogy az első gyermeket 34 hétre szültem,bár szerencsére teljesen egészséges volt,max Apgar értékekkel. Jó,hogy hozzáértő vagy,legalább kérdezhetek.Hallottam olyat is,hogy a tüdőérlelőt fel lehet iratni és a háziorvos beadhatja.Igazából nem szeretném ezt sem...eddig teljesen biztos voltam benne,hogy minden rendben lesz...de most pont ezzel a kórházba fekvéssel kezdett el stresszeltetni a doki.

Majdnem leharapta a fejem,amikor elkezdtem picit pityeregni a befekvés miatt :/ lehet,hogy csak nagyon kötelességtudatos....

2013. febr. 6. 20:43
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is az 1-2 héten akadtam ki,de azzal magyarázta,hogy onnan már közel a 36.hét és akkor már jöhet a baba.Megkérdeztem a háziorvosomat,na ő nem csinált belőle nagy ügyet-amúgy szülész ő is-,azt mondta hogy ne menjek,ha nem akarok,mert az is rooszat tehet,ha ott meg azon aggódnék,hogy vajon sír-e utánam a lányom,vagy apa hogy boldogul a háztartással......és még hozzátette,hogyha keményednék vagy görcsölnék,akkor igyak egy kupica konyakot :)

Jajj,nem tudom.......

2013. febr. 6. 20:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Most vagy a te dokid aggódik túlságosan, vagy az enyém nem figyelt rám eléggé. Nekem 16 hetesen volt a cx:2000...nem fektettek be, de mégcsak szólni sem szóltak semmit.
2013. febr. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azóta egyébként 29 hetesen volt egy visszatartásom, 3 nap után hazaengedtek 2100-as értékkel. Most 36 hetes vagyok, és minden okés :) Szerintem nem olyan vészes az a 2000-res érték.
2013. febr. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!