Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet korai szakaszban vetélés...

Lehet korai szakaszban vetélés oka egy derék masszázs?

Figyelt kérdés

1,5 éve próbálkozunk a férjemmel sikertelenül.

Heti 1 alkalommal járok gyógymasszázsra a hátam miatt.

Ha úgy érzem akkor szoktam szólni,hogy a derekamat hagyjuk ki. Viszont ha nincs kezelve elég nagy fájdalmaim szoktak lenni. Mostanra belefáradtam ebbe a számolgatásba,tippelésbe és hagytam magam.


A kérdésem h vezethet ez vetéléshez korai szakaszban,a derék részre erősödő nyomás miatt!? Amikor az ember még nem is tudja h várandós!


Vágyunk már a ki csodánkra!


Előre is köszönöm válaszaitokat!


2013. febr. 8. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Egészséges magzatra és anyára egy sima masszázs nem lehet ilyen hatással. Ha ettől elmegy egy baba, akkor sajnos jóformán 100%, hogy bármi mástól is elment volna.


Szerintem sokkal többet ér, ha mész masszázsra, és élvezed a jótékony hatásait. Az idegeskedéstől sokkal nagyobb eséllyel lesz teherbeesési probléma, mint egy normális masszázstól. Sok sikert hozzá!

2013. febr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szinte biztos hogy nem ártasz ezzel!!!
2013. febr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom h ezzel bármit is ártanál. Ennyitől tényleg ha elmenne mástól is elenne a kicsi. Ne aggódj emiatt. Sok sikert kívánok nektek és szurkolok h minél hamarabb összejöjjön végre a ti kis csodátok is :)
2013. febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a masszázs ilyen problémát okozna. Viszont, ha másfél éve nem jön a baba, akkor már ne halogassátok sokáig a kivizsgálást. És ha elfogadsz tőlem egy tanácsot, akkor meddőségi szakemberhez forduljatok egyből. Ne járjatok úgy, mint mi, hogy évek mentek el (konkrétan 6 év), amíg nőgyógyásztól, nőgyógyászig jártunk, majd a Kaáli intézetben 3 hónap alatt megoldották a problémát.
2013. febr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Mostanra belefáradtam ebbe a számolgatásba,tippelésbe és hagytam magam." Most fogsz teherbe esni! :-)

Meddő vagyok mint kiderült, hát gondoltam elég volt, belefáradtam, megkaptam az ítéletet is, hogy csak lombik. 2 hónap múlva teherbe estem spontán.


És a masszőröm jött rá, masszírozott és azt mondta hogy nagyon aktívnak érzi a méhem, teherbe estem. Na mondom valószínűleg! Pár nap múlva pozitív lett a teszt, a csodababa éppen 12 hetes. :-) Persze azért a kivizsgálás nagyon fontos lenne, érdemes lenne az egyszerűség kedvéért a férjnek elmenni vizsgálatra. Nekem egyébként a masszőr azt mondta hogy nem gond a masszázs, de ha pozitív lesz a teszt, akkor biztos ami biztos, csak a 12 hét után menjek.

2013. febr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Oszinten szolva en is azt irnam, amit a tobbiek, hogy nem lehetseges. Viszont nemreg olvastam egy cikket arrol, hogy az elso trimeszterben tilis a masszazs... Ki tudja. Biztos talalsz errol infot a neten, ha alaposan utananezel. En nem massziroztattam az elejen, kesobb is max. egy kusmama masszazsra mennek el.
2013. febr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 cavalli ***** válasza:
Én úgy tudom a derék masszázsa TILOS!! mert vérbőséget okoz. Inkább kérdezz meg egy masszőrt. Mielőbbi babásodást :))
2013. febr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, de mivel a masszázs komoly vérbőséget okoz, a vérbőség pedig vetélést is okozhat, nem kizárt! Valóban nem ajánlott a masszázs terhesség alatt, kivéve a kismamamasszázs!
2013. febr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok,hogy ennyien válaszoltatok. :)

3 hét múlva megyünk sperma vizsgálatra!

Köszönöm mindenkinek aki biztat,nagyon jól esik,és sokat számít! :))

Gratulálok a kis mamiknak,anyukáknak! :)

2013. febr. 14. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!