Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » P3 LSIL HPV gyanú lett a...

P3 LSIL HPV gyanú lett a rákszűrésem. Ez mennyire veszélyes? Kaptam kúpot és immunrendszer erősítő gyógyszert. Ér majd valamit? 24 éves lány

Figyelt kérdés
2009. szept. 6. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazából ez nem tartozik a terhességhez, azért nem válaszol senki.

Nekem egy év alatt 3x volt P3, HPV-vel, nem is szarakodtak vele, megműtöttek. A méhnyakból kivágtak egy kúp alakú darabot. Szövettan után kiderült, hogy ha nem műtenek meg, akkor az egész méhnyak elrákosodott volna rövid időn belül. Azóta minden rendben van, lehet gyerekem is, éppen terhes vagyok.

Egyébként a műtét után 4 hét fekvés javasolt, ami elég gáz.

Szóval, nem egy veszélytelen dologról van szó, de ha időben felismerik, akkor tudják kezelni, még ha drasztikusan is, mint az én esetemben. Mindenesetre az jó jel, hogy a te esetedben nem merült fel a műtét lehetősége, ezek szerint a tiéd nincs olyan előrehaladott állapotban. Talán még kezelni lehet gyógyszeresen is.

Ne keserítsen el az én esetem, a műtét a végső megoldás, és ha úgy van, az sem tragédia, én is túléltem!

Jobbakat kívánok neked!

2009. szept. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, a kérdésem annyiban kötődik a terheséghez hogy én is szeretnék gyereket és remélem nem lesz ebből baj később. Nem volt még soha P3asom mindig jó eredményem volt és most kicsit megijedtem, mert százfajta választ láttam és nem tudtam mit higyjek el vagy mit ne, inkább saját tapasztalatra adok. Örülök, hogy neked nem lett semmi bajod és gratulálok a babához. Minden jót kívánok nektek az életben! Még egyszer köszönöm! :)
2009. szept. 9. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!