Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rutinos kismamák tudnátok...

Rutinos kismamák tudnátok segíteni? Többi lent.

Figyelt kérdés
dec.7én volt az utolsó menstruációm. A tesztjeim sokáig negatívok voltak. Jan.22-én voltam dokinál, aki akkor még csak felritkulást látott, visszahívott két hét múlva. Ez volt múlt héten. Akkor már látszódott a pici, pulzált a szíve.6+4 hetes terhességet írt le, a crl 7mm volt. Elküldött vérvételre, és visszahívott mára. Ma visszamentem, de nem történt semmi, csak kaptam még egy csomó másik beutalót és visszahívott márc.6-ra a genetikai uh.ra. Na és végezetül a kérdéseim: :) Az utolsó menstruációm szerint már 10 hetes lennék. Nem túl nagy csúszás ez? Illetve ma nem is csinált uh-t. Kérhettem volna, hogy ellenőrizze a picit? Mert engem megnyugtatott volna. Valamint nem értem miért nem adta oda az összes többi beutalót is a múlt héten, ha ma nem csinált semmit. Máshol is így szokás? Köszönöm a türelmét annak, aki végigolvasta! :)
2013. febr. 13. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
A terhességi hetek kiszámítása tök furán van az elején. Néha laikus számára tökre nem egyértelmű. Várj egy pár hetet, aztán majd fogadd el, mikor a dokid azt mondja, hogy mostantól kedzve akárhányadik hetes vagy, onnan kezd majd elszámolni. :)
2013. febr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gratulálok először is.Nos,a terhességek 12.hetéig a magzatok egyformán növekednek.Ebből az következik,hogy a méretek pl.a crl utal a baba korára.Az ultrahangon mért adatokhoz a gép hozzárendeli az aktuális terhességi hetet és onnan kell majd számolni a továbbiakban.Tehát a menstruáció nem mérvadó onnantól már.

UH-ot nem csinálnak mindig,mert nem szeretik annyira a babák,mint mi :)

2013. febr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Első terhességem, és olyan butácskának érzem magam, pedig állandóan olvasok és próbálok tájékozódni. :)Sajnos a családomban mindenki minimum 20 évvel korábban szült, szóval az ő tapasztalataik nem mérvadók, a baráti körömben meg nincsenek egyenlőre kismamák. :)
2013. febr. 13. 11:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is gratulálok! Megnéztem neked, és az én papíromon 7 hetes terhességnek írták mikor a crl 8.80mm volt. Talán azért hívott vissza, mert ilyenkor még előfordulhat spontán vetélés, és nagyon idézőjelben "feleslegesen" nem akarta kiadni a beutalókat. A genetikai uh-t a 12. héten szokták csinálni, annak a hétnek a méretei alapján nézik, hogy a tied jó-e. Szerintem ha ott leszel akkor jelezd ezt a genetikai uh előtt - mármint a csúszást - nehogy azért kapj rossz eredményt, mert valamit elszámolt valaki.

Egyébként nálunk az első vérvétel csak a 16 hetes afp vizsgálattal van együtt, és nem is kapsz semmilyen papírt amíg nem töltöd be a 12. hetet. (Persze a kiskönyvet kivéve, mert azt a 10. hét körül kiadja a védőnő.)

Remélem segítettem.


Üdv: 31hkm

2013. febr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vérvétel 10-11 hét között van az első én ma voltam vérvételen,

teljes vérkép

vízelet

vérukor

vasserman

vércsoport rh ellenanyag vizsgálat


ekg

fogászat.


Védőnőt felkeresni a terhes kiskönyv miatt, utána ekg erdményel házi dokihoz elmenni.


12 hetes korban genetikai uh szűrés,(takaróvastagság- szűrés).


Terhesgondozóba akkor ezzek szerint még nem is voltál ?

Mivel ott szokták a beutalókat adni, de úgye csak a 10 hétől küld át a nőgyógyász .


11+3 napos hkm . Sok sikert , Bolog Babavárást.

2013. febr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!