Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez ugye nem bajt jelez?

Ez ugye nem bajt jelez?

Figyelt kérdés

A párom tegnap este kicsit simogatta a pocimat meg beszélt kicsit a kisfiúnkhoz,és utána bekeményedett a pocim :( Előtte simogattam én is,de az én kezemtől nem lett kemény,csak a párom kezétől.Eddig apa kezétől sem keményedett be soha,sőt,volt olyan,hogy még jól is esett a pocimnak,ha ő simogatta.Én azt hallottam,hogy ha a pocak egy ,,idegen,, kéztől hirtelen bekeményedik,magyarul védekezik,akkor az nem jelent jót,és ilyen esetekben be szokták fektetni a kismamákat pár napra a kórházba megfigyelésre.Nekem amúgy is keményedik a pocakom minden nap többször is,és most már egyre többször társul hozzá görcs is.Ugye ez nem azt jelenti,hogy esetleg koraszülni fogok?

28+1 hkm


2013. febr. 13. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ebben sajnos csak az orvosod tud igazán segíteni. Jogos az aggódásod, de nem hinném hogy probléma lenne. Viszont ha izgulsz akkor csak megnyugtatás képen hívd fel az orvosod. Mert aztán a nagy aggódás miatt lesz majd gond.
2013. febr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nincs saját orvosom,tegnap voltam bent a kórházban ahol fogok szülni,és mondtam az ügyeletes dokinak,hogy görcsölök meg keményedek már 22 hetes korom óta,de igazán meg sem akart hallgatni,csak mondta -miközben mondtam neki,hogy mi a probléma-,hogy öltözzek le,felfeküdtem az ágyra,dopplerrel meghallgatta a szívhangot,aztán felnyúlt és mondta,hogy jó,teljesen zárva vagyok.Kérdezte mit szedek,mondtam neki,hogy Magnerotot 3x1 szemet naponta,mondta jó,szedjem tovább,pihenés és házas élet tilalom.Ennyi.Ide adta a leletet és ennyivel el voltam intézve.

Viszont ez,hogy apa kezétől is keményedik a pocim tegnap -miután hazajöttünk a kórházból- délután derült ki :/

2013. febr. 13. 17:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha keményedsz, görcsölsz, nem jó ötlet a pocidat simogatni. Az is olyan hormonokat vált ki (ha jól emlékszem, oxytocint), ami a görcsöket okozza. Nekem ezt szülésznő mondta, amikor ezzel a problémával kórházban feküdtem.
2013. febr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Barátnőm mikor bent feküdt akkor abban a kórházban rájuk szóltak ha simogatták a hasukat, mindenkire, függetlenül attól, hogy 20 vagy 38 hetes volt. Állítólag nem szabad túl sokat simogatni mert még összehúzódást okoz. Persze picit szabad és kell is, de van ilyen elgondolás is hogy nem szabad.
2013. febr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!