Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányszor kell kb. menni...

Hányszor kell kb. menni terhesség alatt nőgyógyászhoz, vérvételre, uh-ra, védőnőhöz, háziorvoshoz stb?

Figyelt kérdés
Még a terhességem elején vagyok, eddig mindig magánorvoshoz jártam nőgyógyászhoz, és ezt szeretném a terhesség alatt is folytatni, de hallottam, hogy ezer meg egy helyre kell még mennem. De nem tudom, hogy ezt hogyan fogják tolerálni a munkahelyemen. A magánorvosom este rendel, így hozzá el tudok menni munka után, de a védőnő, akihez területileg tartozunk pl. 10-től rendel, ha hozzá megyek, akkor be sem tudok nagyon menni dolgozni, mert másik városban van a munkahelyem. Ha van magánorvosom akkor is kell mennem egyébként sztk-s rendelésre, vagy "kiváltja" a magánrendelés azt? Természetesen fontos a babám egészsége, de pl. amit egy védőnő meg tud csinálni (vérnyomás mérés, súlymérés stb) azt én is meg tudom csinálni itthon, és ha bármi gyógyszer, kezelés kell, azt úgyis az orvos fogja eldönteni, így olyan felesleges körnek érzem ezt például.
2013. febr. 23. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
A védőnő sajnos tényleg csak munkaidőben van, én is úgy jártam hozzá. Ha jól emlékszem 4 hetente. Sok hasznát én sem láttam a terhesség alatt, hogy folyton védőnőhöz járkálok. Szerintem ajánlott eljárkálni, mert ha meglesz a baba már hasznos dolgokat is tud mondani. Ha magán dokihoz jársz, sztk-ra nem kell menni. A kötelező uh-ok és a vérvételek is munka időben vannak. A védőnő nekem adott egy listát, hogy hány hetesen milyen vizsgálatokra kell menni. Egyébkén a munkahelyen örülnek vagy nem örülnek el kell engedniük. Nincs más választásuk.
2013. febr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hogy minden hónapban, mielőtt mentem a dokimhoz (ő is mindig este rendelt) előtte találkoztam a védőnővel. Ő súlyt mért, vérnyomást, és vizeletet nézett, meg kérdezhettem, ha vmi érdekelt. A dokinál gyors UH, méhszáj ellenőrzés, esetleg pocakmérés a végén, bruttó 15 perc volt az egész. UH-ra mi a kórházba járunk, talán 3 volt összesen, trimenként 1. A védőnőm ott rendelt, ahol a labort intézték (vért mostmár talán csak 2-szer vesznek egész idő alatt) és az eredményeket is ott kérhettem el. Szóval ha a magánorvost nem számolod, akkor havi 1 védőnő, és kb. 2 (max 4?) vérvétel, valamint 3 uh van egész idő alatt, meg persze utolsó hónapban az nst-k, de akkor már ált. szülési szabin van mindenki. Hangsúlyozom: nálunk. Akkor, ha valaki magánorvoshoz jár, mert az sztk-ban ki tudja mikor kerül sorra valaki.

A vérnyomásmérést és súlyellenőrzést nyilván te is meg tudnád csinálni, csak a védőnőnek, orvosnak tudnia kell, hogy normális határon belül vannak-e az értékek, mert akkor kezelni kell. Bemondani meg kb pont ugyanannyi idő, míg mérlegre állni, meg mérni. Minden értetek van.

2013. febr. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kb. havi egyszer ajánlott elmenni a védőnőhöz. Ha magándokihoz jársz, akkor sztk-ba nem kell menni. Vérvétel úgy 4db van, egysze még az első trimeszterben vagy a 12. hét körül, aztán 16 hetesen az AFP, 24-26 hét terheléses cukor, meg a 36. hét körül is teljes vérkép meg ellenanyagszűrés. Genetikai UH 2-szer van (12 hét és 18-20 hét), ezeket általában külön szonográfus csinálja, úgyhogy lehet, hogy arra is napközben kell elmenned. A többi ultrahangozást a magándokid is megcsinálja, úgyhogy az már nem jelent kiesést. Hát kb. ennyi. Na meg a 36. héttől van az nst/ctg hetente egyszer, de gondolom akkor már amúgy sem fogsz dolgozni. A munkahelyed meg nem tehet mást, muszáj tolerálnia, a vizsgálatokra kötelezően el kell engednie, és ne bocsáthat el sem.
2013. febr. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is magánorvoshoz járok, nem ismételem el amit az előttem szólók írtak. Nálunk is havonta kell járni a védőnőhöz, de ez azért is fontos, mert a körzeti orvos, akihez körzet szerint tartozol, adja azt a pecsétet amiből 4-et kell össze gyűjtened, ahhoz, hogy kapj egy egyszeri pénzösszeget. (nem jut eszembe a neve pontosan most)Legalábbis nálunk így működik, a védőnő elmondása szerint. Tehát a magán orvos pecsétje nem számít a kiskönyvedben ebben az esetben.Ami a vérvételeket illeti, én úgy tudom minden trimeszterben van egy általános vérkép, 2-szer cukor terhelés. Na most ha a cukorterheléssel minden oké, akkor megúsztad. Az enyém határérték lett, így 2 hetente, reggeli után 1 órával járnom kell vérvételre. Így ez egy kicsit megdobja a vérvételek számát :) Én még dolgozom,de helyben, tehát nem kell másik városba járnom, és eddig nem volt gond emiatt a munkáltatómnál. Nagyon rendesek voltak eddig mindig, és gondolom ebben az egy hétben sem lesz már problémájuk amíg dolgozom.


29hkm

2013. febr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A 4 pecsét az 1x anyasági támogatáshoz jár, ha jól emlékszem ez a neve, és a magán doki pecsétjei alapján kaptam meg.
2013. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sejtem hogy nem örülnek a munkahelyeden, az enyémen is így van, de törvényileg kötelező elengedniük, és ráadásul fizetett, így olyan mintha dolgoznál. Persze ez a törvény, a valóság az hogy én pl. örülök ha nem húzzák a szájukat. :-)
2013. febr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!