Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babavállalás egyedül?

Babavállalás egyedül?

Figyelt kérdés
Terhes lettem, nyáron fogok diplomázni, még egy óra rendes bejelentett munkám sem volt. Az apuka nem akarja és nem tartom helyesnek az abortuszt, de nem tudom mit csináljak, rettenetesen félek és el vagyok keseredve, szüleim nyakára sem szeretném ezt a babát szülni... Nektek mi a véleményetek?

2013. febr. 25. 06:56
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Nézd a lehetősègeket!


Ha megszülöd, Anyukádéknál tudsz lakni, ha megszületik a baba az Anyasági segélyből 60.000 meg tudod venni a babakocsit, De Anyukádék al kell megvenni a picinek a kiságyat, a ruhákat, kádat....ami 100.000 kb!

Ha megszúletik a baba, havi 35.000 kapsz kb. Utánna, ami fedezi a baba dolgait, tápszer, ruha, pelenka...+ az apától gyerektartást is kapsz!


1 év után kereshetsz munkát, de a szüleid segítsége is kell, hogy ha úgy van valaki vigye, hozza a picit Bölcsibe, majd oviba!


Ha elveteted, megy minden tovább, de ott marad a lelki ismeret furdalás.


A kapcsolatnak minden képpen vége a pároddal, mert nem egyeztek,ez egy örök szálka marad!

2013. febr. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Még annyit, hogy az abortusz sincs ingyen!

20-70.000 Ft, és a megaláztatás hogy bizottság elé kell állni...

2013. febr. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha az apuka ellene van az abortusznak (megértem), akkor illik neki beszállni a gyerek nevelésébe, nem csak anyagilag, hanem idővel is. Beszéljétek meg, hogy ez egy nagy felelősség, segítenie kell neki is, főleg ha ő is akarja ezek szerint a gyereket. Biztos nagyon félelmetes most a helyzet, de szerintem meg fogod tudni oldani. Kitartást és sok sikert!
2013. febr. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as te valamit nagyon benéztél.


Ha igazán és őszintén szeretnéd, és a szüleid támogatnak tartsd meg.

Babakocsit pedig nem kell 60000-ért venni, és kiságyat is lehet 5000-ért venni szépet apródon. nyilván sokba van, de nem feltétlen kerül 100.000-ekbe.

2013. febr. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Most biztos le leszek oltva, de én így biztos nem tartanám meg. Én is ellene vagyok az abortusznak, ne de kilátástalan esetben sajnos meglépném ezt a lépést. Apukának nem kell, nekem nincs munkám (ergo kitörölhetem azzal, ami a babának jár), a szüleim meg nem a gyerek szülei, nem viszem a nyakukra. Akkor inkább nem tartanám meg, nem kell, hogy ketten szenvedjünk az életben....
2013. febr. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha a szüleid támogatnak, és nem gond a kettőtök eltartása nekik, akkor tartsd meg. Ehhez azért hozzáfűzném, hogy így is nehéz lesz, főleg majd 2-3 év múlva a munkába állás. Mert szépen hangzik, hogy kapsz havi 37 ezret (ami szerintem nagyon kevés a megélhetéshez), de mi lesz 3 év múlva, amikor letelik a GYES, és esetleg nem találsz munkát? Akkor már csak a családi jár, ami az ovihoz is kevés, nemhogy ruhát netalán játékokat venni belőle...

De ha a szüleid teljes lelki és anyagi támogatással mögötted állnak, akkor nincs gond.

Nehéz döntés, és nem is dönthetünk helyetted, csak a magam nevében beszélhetek, én ilyen idősen, ilyen helyzetben az abortusz mellett döntöttem volna, de hozzátenném, hogy anno az ösztöndíjamból és a kis keresetemből is a szüleimet kellett támogatnom, mert nem éltünk túl fényesen.

2013. febr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem te vagy az esetleg, akinél az apuka meggondolta magát? Olyan jó lenne, ha te lennél...

Ha nem, írok még pár lehetőséget, ahova fordulhatsz, és szívesen segítek magam is.

2013. febr. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 jázmin80 válasza:
Mindenképp beszéld meg a szüleiddel DE Vedd figyelembe a saját érzéseidet is!Az előttem lévők leírták,milyen kiadásokra,netán későbbiekben munkanélküliségre számíthatsz.A döntést neked kell meghozni..ezért elítélni Senki nem ítélhet el..s Te se ostorozd magadat!
2013. febr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megértem kétségbeesésed. Ne félj segítséget kérni a szüleidtől, rokonoktól, akár az apa szüleitől. Babaruhában, babakocsiban az Együtt az Életért Egyesület is tud segíteni: [link] Illetve örökbeadásban is, bár bízom benne, hogy megtartod azt a kis csöppséget, aki a szíved alatt növekszik.
2013. márc. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!