Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha teherbe esem de szedem...

Ha teherbe esem de szedem tovább a fogamzásgátlót akkor történhet vetélés?

Figyelt kérdés
2013. márc. 13. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. A fogamzásgátló nem abortusztabletta. Nagyon sokan esnek teherbe tabletta mellett, és esetleg jó pár hét is eltelik, mire kiderül. Ettől még egészséges kisbaba születhet.
2013. márc. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Remélem ezt nem azért kérdezed mert ezt tervezed. Mert sokan azt gondolják, hogy így elmehet a baba, de ahogyan előttem is írták, ettől nem megy el a baba, de mivel nagy a hormontabletta, jót biztosan nem tesz neki ha huzamosabb ideig szeded mellette. Persze, ettől még lehet egészséges, van aki a szedése mellett esik teherbe, de vetélés előidézésére semmiféleképp ne próbáld meg felhasználni.

Ha nem ezért kérdezed, akkor ne haragudj a feltételezésért, de olvastam már ilyen kérdést.

Ha csak szimplán aggódsz, akkor keress fel egy orvost és konzultálj vele, de nem hiszem, hogy különösebb gondot okozna, pláne ha időben megtudtad, hogy terhes vagy!

2013. márc. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
* hormontartalma, bocsi :)
2013. márc. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mindentől függ. Történhet vetélés is, meg is maradhat a baba (ez gyakoribb), lehet sérült baba is és egészséges baba is. Amint megtudod, hogy terhes lettél fel kell keresni az orvost és elmondani, hogy tabletta mellett estél teherbe, nem szabad várni hetekig. Már csak azért is mert ha nem szeretnétek akkor érdemes minél előbb konzultálni az orvossal.
2013. márc. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Én is remélem, hogy nem szándékosan tennél ilyet...
2013. márc. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, a tablettától nem vetélnél el. Persze egyéb okból ettől még végződhet vetéléssel a terhesség, de nem a tabi miatt.
2013. márc. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azért kérdeztem, mert elég érdekes dolog történt velem ma, negyedik napja menstruálok (egyébként 3 éve szedem folyamatosan a tabit) általában közepes erősségű szokott lenni a vérzésem, most viszont szinte alig volt valami az előző napokban, ma reggel mikor felkeltem viszont szinte ömlött belőlem, délután pedig mikor kicseréltem a tampont egy elég nagy valami esett ki belőlem, fogalmam sincs mi és tudom, hogy menstruáció alatt nem csak színtiszta vér hanem más is távozik és tudom hogy a darabos vérzés teljesen normális, de ez tényleg hatalmas volt a megszokotthoz képest, kb tojás alakú véres valami (bocsi, nem akartam senkinek felforgatni a gyomrát de nem tudom jobban megfogalmazni:) és azért gondoltam hogy esetleg elhalt magzat lehet..

2013. márc. 13. 21:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha elvetéltél, még egy ideig kimutatható a HCG. Ha holnap csinálsz reggel egy tesztet első vizeletből, akkor kiderül, hogy vetélés volt vagy sem.
2013. márc. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Okés köszi a választ ismét, akkor holnap csinálok egy tesztet.
2013. márc. 13. 22:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy ez a tabletta már nem e legmegfelelőbb számodra, meg kellene nézetni.
2013. márc. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!