Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyakran szokás nőgyógyá...

Milyen gyakran szokás nőgyógyászhoz/terhesgondozásra járni?

Figyelt kérdés
Én most járok a 19. hétben, és eddig kétszer voltam a dokinál, egyszer mikor megmondta, hogy baba, meg a 12. heti UH-n, és a klinikára kell menni a 20. heti UH-ra. De a védőnő is furcsállta, hogy nem hív vissza a doki. Miért kellene visszahívnia? Mellesleg a védőnő gyakrabban lát, mint az orvos. Szóval nálatok hogy van ez? Milyen gyakran kéne, hogy lásson a doki?
2008. jún. 9. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia,nekem az elején minden hónapba 1x kellett mennem gondozásra,a végén 32.héttől meg 2hetente,és a 38.héten voltam utoljára gondozáson.De nálam mielött elmentem a dokihoz,el kellett mennem a védőnőhöz is.vagyis annyiszór látott a védőnő mint a doki.Igaz nálam a dokim végezte az UH-t is.szerintem már vissza kellett volna hívnia.

40hetes kismama

2008. jún. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én 16 hetes vagyok, eddig 4-szer voltam dokinál, először 5 hetesen voltam, amikor megmondta, hogy terhes vagyok, másodszor, amikor megerősítette a szívhanggal+ rákszűrés, harmadszor 12 heti uh-on, negyedszer most, 16 hetesen vizsgálat+ tanácsadás. 20 héten kell menni ötödször, uh-ra. Védőnőnél pedig 3-szor voltam, amikor felvett gondozásba, 12héten vérvételen, és 16 hetesen AFP vizsgálaton.
2008. jún. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, nekem ez maradt ki: nem hívott vissza a megerősítésre, a rákszűrést a 12. heti uh után csinálta, és a 16. héten sem kellett mennem hozzá ellenőrzésre. De meg ha nincs baj, akkor magamtól nem megyek. (A 20. hetit meg nem ő csinálja, utána meg nem is lát, mert elkötözöm másik városba.)
2008. jún. 9. 21:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, én is többször voltam. 6 hetesen(uh is), 12 hetesen(uh is), 16 hetesen(Afp), 18 hetesen(genetikai uh), 20 hetesen. És ugyanannyiszor védőnőnél. Nekem akkor kellett védőnőhöz menni, miután voltam dokinál. Így ugyanannyiszor voltam mindkét helyen a 36.hétig.

Boldog babavárást! :o)

2008. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Havonta jártam a magánorvoshoz, 4x voltam a kötelező terhestanácsadáson, 4x a helyi védőnőnél terhestanácsadáson, aki minden hónapban jött ki hozzánk házhoz. 36. héttől a klinikára jártam CTG-re heti 2 alkalommal lepényérettség miatt. Ebben nincsenek benne a kötelező ultahangok, vérvételek (a 12. heti nyaki redő, 16. hét AFP. 20.hét gen.uh. cukorterhelés, 36.hét uh.)Az első trimeszterben legalább 4 alkalommal volt uh-om. Az első megállapította a terhességet, aztán orvost választottam, ő is megnézett, aztán 2 hét múlva visszahívott kontrollra, majd következett a 12. heti nyaki redőszűrés. Tehát elég sokat mentünk dokihoz.
2008. jún. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6 hetesen megállapította a terhességet a magánrendelőben+ UH. 12 és 16 hetesen UH a kórházban. 20 hetesen ismét magánrendelőben vizsgálat + UH. 26 és 30 hetesen UH a kórházban.34 hetesen a magánrendelőben vizsgált. 36 hetesen ismét akórházban UH.Összesen 3-szor voltam a magánrendelőben és 5-ször a kórházban (ott ingyen).Kéthetente járok a védőnőhöz,mert táppénzen vagyok,ott is mindig találkozunk és érdeklődik.36. héttől hetente vizsgálatok a kórházban.Üdv:39 hetes kismami
2008. jún. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Neked nem volt afp?
2008. jún. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én az 5. héten voltam, majd visszahívott a 8., 10., 12. hétre. Egyelőre itt tartunk. Azt mondta, hogy egy ideig havonta 1X kell majd jönnöm, később sűrűbben.
2008. jún. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát, hogy őszinte legyek, én örülnék neki, ha ilyen ritkán kellene menni hozzá, mert semmit nem ér, csak több órás várakozást jlent, és...inkább nem minősítem szakmailag, met nem bírná el a papír. De amúgy annál mindenképpen sűrűbben kellene járnod, mint ahogy eddig voltál. Én úgy tudom, hogy hivatalosan az a "szabály, hogy 12 hetes korodig 2 hetente kell menni gondozásra, utána 3 hetente. Nekem eddig minden alkalommal be kellett mennem az orvoshoz is.


Jó babavárást!

2008. jún. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Na hát köszönöm a válszokat.

Amúgy az AFP-t vérből szűrik, és azt nem a doki csinálta, hanem elküldtek vérvételre sok minden mással együtt, mint szerintem mindenkit (vércsoport, vérkép, afp, toxoplazma...).

2008. jún. 10. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!